• "konservatuarin hangi bolumunden mezunsunuz" denildiginde "bale bolumunden" diye cevap veren dunya tatlisi oyuncu. 80'lerin basinda falan inceydi, sonra balik eti oldu, sonra da sismanladi.
  • kendisiyle ilgili şöyle bir anım var. bugünün anısına sizlerle paylaşmak istedim.

yıllar önce çocukken babam beni ve kardeşimi anıtkabir'i görmek için ankara'ya getirmişti. nasıl mutluyuz, nasıl heyecanlıyız anlatamam. gezerken babamın bakın çocuklar onlarda buradaymış diyerek uyarmasıyla ayşegül-ali atik çiftiyle göz göze geldik.

zaten var olan çocukluk heyecanımız iki katına çıktı. nasıl çıkmasın daha düne kadar trt ekranlarında gördüğümüz bir çift bize gülerek bakıyor hayatımızda ilk kez ünlü görüyoruz. gittik imza aldık, öpüştük, resim çektirdik falan (bulursam ekleyeceğim) .

galiba epey uzatmışız ki babam rahatsız ettiniz çocuklar diye uyardı bizi. işte tam o esnada o şen kahkahasıyla ayşegül atik olur mu hiç öyle şey sizin gibi çocukları burada görmek bizi çok mutlu etti diyerek son kez kucakladı.

yazarken bile içim tuhaf oldu ölümüne çok üzüldüm. ruhun şad olsun güzel kahkahalı kadın.
  • sikimsonik instagram unlulerinin yada acun'un 80. metresinin sayfalarca yorum aldigi ekside bu gune kadar hakkinda 3 sayfa yazi olmasi hepimizin ayibi. evet malesef hepimiz boyleyiz...
  • giydiği elbiselerinin çoğunu kendi dikebilecek kadar terziliği de vardır. bu yüzden olsa gerek kilolarına rağmen ne giyse yakışmaktadır.
  • once alish verish sonra fish kdv tanitim filminde kucagindaki butun kese kagitlarini masanin uzerine boshalttiktan sonra kazaginin yakasindaki kesekagidini ay buda burda kalmis diyerek bozuntuya vermeden masanin uzerine birakarak takdirimi kazanan insan
  • ses tonu,mimikleri,tecrübesiyle elini kolunu nereye koyacağını bilemeden sözde oyunculuk yapan insanların yanında anında fark edilen semptaik sanatçı.zaten rol yapmaz o direk o rol neyse ona bürünür ve kamera denildikten sonra stop denene kadar artık rolü kimi oynamaksa o insan olur.keşke bu kadar kilo almamış olsaydı da onu çok daha farklı rollerde izleyebilseydik.ne yazık ki görsel sanatta yer aldığını unutup fiziğine önem vermiyor ayşegül atik.oysa o potansiyelle ortalama bir fizikle bile layık olduğu yerlerde olabilirdi.gerçi o da benim tesellim herhalde.çünkü ne yazık ki günümüzde sadece feminen fiziksel özelliklerle bir yere gelindiği defalarca görülmesine rağmen sadece yeteneğiyle dikkat çeken çok fazla kadın star yok.erkeklerde biraz daha farklı.yetenek , fiziksel özelliklerin önüne geçebiliyor.o açıdan kadınlar daha şansız oluyor ne yazık ki.
  • asıl adı mürşide ersoy. "sokullu mehmed paşa nın soyundan geliyoruz" diyerek vakıflar genel müdürlüğü ne dava açmış sanatçı. kendisini eskiden beri ben de sokullu ya benzetirdim endam olarak demek ki doğruymuş çünkü o heybet başka birisinden gelemez zaten.
  • her daim yetenekli olduğunu düşünüyor olmama rağmen, pek aklımd akalan isimlerden değildi lakin "şen yuva"da sergilediği performansa hayran kaldım. müthiş bir komedi zamanlaması varmış, şimdi anlamış ve telaffuz eder hale gelmiş olmak da, affına sığınarak benim öküzlüğüm olmuş olsun.
  • levent kırca ile beraber taşı toprağı altın şehir adlı filmde oynamıştır.
  • enerjisine ve doğallığına bayıldığım bir oyuncuydu. çocukluğumuzda daha popülerdi. eski eşi ali atik ile birlikte her pazar tv'de skeçleri olurdu. son izlediğim şen yuva'da ise inci sözlük jargonunun bile üzerinde sakil durmadığını görmüştük. vefat haberine çok üzüldüm. mekanı cennet olsun.

şu anda yumurtayı hangi şekilde pişmiş olursa olsun karabibersiz yiyememem de onun sayesindedir. ne alaka derseniz, o bahsettiğim skeçlerden birinde öyle bir repliği vardı. ben ilk defa rafadan yumurtayı hem tuz hem karabiber dökerek yemeyi o vesile ile denemiş, çok sevmiş ve alışkanlık haline getirmiştim. gereksiz bir detay gibi görünebilir ama düşünün haberiniz bile olmadan çok başka bir yerde bir insanın çok basit de olsa bir alışkanlık edinmesinde payınız var. zararlı bir alışkanlık da değilse siz de mutlu olmaz mısınız?
hesabın var mı? giriş yap