• içerisine kestane balı katılarak ıhlamur kokusunu öldürüp ayva kokusunu öne çıkartabilecek sallama bitki çayı.
  • doğadan'ın açık ara en güzel çayı. git gide havaların da soğuduğu şu günlerde ilaç gibi geliyor kendisi, şeker yerine bir kaşık bal konulunca da güzel bir tadı oluyor. şöyle bir mantıkla anlatmak gerekirse; ayva güzeldir, ıhlamur da güzeldir=> ayvalı ıhlamur çok güzeldir. bu da böyle reklam kokan bir entry oldu ama deneyin, güzel.
  • kokusu güzel tadı berbat. hiç doğalı gibi olur mu hem.
  • sallama çay olarak değil de klasik demlenen ıhlamurun içine ayva kabuğu atılarak yapılırsa şahane olan içecek. özellikle içine kurutulmuş kuş burnu, elma kabuğu ve limon atılırsa bardak bardak içilir. kişinin zevkine kalmış olarak nane de acayip güzel gider bu ıhlamurla.
  • yüksek ateş, baş ağrısı, 21 saat yataktan çıkamadığım şu günlerde beni ayağa kaldıracak tek şey. tuvalete gitmeye bile üşenirken kendime ayvalı ıhlamur yapmaya gidebiliyorum mutfağa.
  • poset olaninda ayva yoktur ki

aromasi vardir

cok sevenlerin old school a yonelmeleri

gercek ihlamur cicegi ile ayva meyvesinin essiz uyumunu denemelerini tavsiye ederim

yoksa poser derim bisi derim
    dusunurum agir laflar ederim
  • limon yakışmıyor bu merete!
  • hastanın dostu.
  • kokusuda, tadıda şahane olan bitki çayı. bayıla bayıla içiyorum efendim. bir iki damla limon gayet yerinde bir ekşilik katıyor. gün içinde stresten uzak tutsun diye başladım. gerçi sallama çay, içindeki mineraller, vitaminler ne kadar saf ve etkili olabilir bilemiyorum ama kokusu ve tadı çekiyor insanı kendisine.
  • kısa süreli mutluluk harmanı.
hesabın var mı? giriş yap