4910 entry daha
  • eskiden yine (bkz: sosyomat) gerçi o zamanlar baya bilinirdi ama facebook öldürdü bunu. özleniyorsun sosyomat.
  • şiddetten ölen kadınlar için dijital anıt

--- spoiler ---

şiddetten ölen kadınların anısını yaşatmak için düşünülmüş bu ortam, 2008 yılından başlayarak bütün kadınlar hakkında bilgi veriyor. web sitesinde kadınları isimleriyle anıyoruz her bir isme girdiğinizde önünüzde yeni bir pencere açılıyor ve daha detaylı bilgi almanız sağlanıyor. kadının öldürülme yılı, biçimi, korunma talebi olup olmadığı, haberin nereden edinildiği gibi…
    --- spoiler ---

not: muhteşem web sitesi demek yerine az kişinin bildiği ama herkesin bilmesi gereken insanlıktan utandıran site diyelim.

not 2: arama yaptım. daha önce paylaşılmış. konunun hassasiyetine ve anlayışınıza sığınarak, daha fazla kişiye ulaşması adına yine de paylaşmayı tercih ettim.
  • hiçbir ücret ödemeden yabancı dil öğrenmek için kullanabileceğiniz bazı faydalı uygulamalar, youtube kanalları ve siteler.

1. language learning with youtube

youtube'u direkt ingilizce öğrenme platformuna çeviren bu chrome eklentisi ile tüm videolara istediğiniz dilde ve sayıda alt yazı ekleyebilir ve kelimelerin telaffuzlarını dinleyebilirsiniz.

2. language learning with netflix

bu eklenti ile netflix'te izlediğiniz her içeriğe istediğiniz dilde alt yazılar ekleyebilir, durdurup istediğiniz kelimenin anlamına bakabilir ve telaffuzunu dinleyebilirsiniz.

3. bbc learning english

sitedeki seviye tespit sınavını cevapladıktan sonra sınıf ortamında gibi ingilizce ders videolarını seyredebilirsiniz. ücretsiz üye olursanız, ilerlemeniz kayıt altında tutuluyor ve sonunda online sertifikaya sahip olabiliyorsunuz.

4. engvid: learn english

ingilizce öğreten 11 kanalın birleştiği bu youtube kanalında istediğiniz seviyede ve konuda öğrenmek istediğiniz dersi istediğiniz hocanın videolarından izleyebilirsiniz.

5. clever bot

pratik yapmak istiyorum diyenleriniz için istediğiniz zaman, istediğiniz kadar ingilizce konuşabileceğiniz bir bot.

6. voscreen

telefonda tablette hatta akıllı tv'de kullanabileceğiniz bu uygulama, size popüler film ve dizilerden bazı sahneleri izletiyor ve doğru çeviriyi bulmanızı istiyor.

7. open learn

ingilizceden çinceye kadar birçok dilde ücretsiz olarak eğitim almak için bu siteye üye olmanız yeterli. ayrıca yabancı dil dışında birçok konuda da ücretsiz eğitimlere erişim sağlayabilirsiniz.

8. open culture

tam 48 dilde ücretsiz eğitim videolarına ulaşabileceğiniz harika bir site.

9. how to write an essay

tamamen ücretsiz olan bu site ile akademik makalelerin nasıl yazılacağına dair eğitimler alabilirsiniz.

10. business english pod - learn business english

insan kaynaklarından teknolojiye her alandaki iş ingilizcesini başlangıç seviyesinden itibaren öğrenebileceğiniz bir youtube kanalı.

not: internet ortamından derlenmiştir.

debe editi: daha önceleri de bu girdiye benzer şeyler paylaşmıştım fırsat buldukça paylaşmaya devam edeceğim. daha çok kişinin faydalanması açısından (bkz: #126276759)
  • lightworks

ücretsiz dijital video düzenleyici yazılım olan lightworks, quentin tarantino'nun efsane filmi 'pulp fiction'ın post prodüksiyon aşamasında dahi kullandığı ve sürekli geliştirilen bir yazılım.

link
  • hasat zinciri. muhteşem doğal ürünler sunan bir site. kimse bilmesin ama.
  • ücretsiz e kitap ve makale indirebileceğiniz siteler için (bkz: #128577827)
  • evet, aynı siteyi yazan 20. kişi oldunuz. tebrik ederiz.

seçilen nickden anladığımız kadarıyla; zaman insanları değil armutları olgunlaştırıyor hakikaten.

yeşilini yaktığım kişilerden özür diliyorum. bu entry kendini imha edecektir.

görsel
  • oturduğun yerden dünya şehirlerinde yürüyüşe çıkaran;
    let’s walk
    rastgele istanbul'da yürürken "bu lavuk neden telefonu açmıyor amk" cümlesiyle karşılaştığım yürüyüş sitesi. *

tanım: insanların internet ortamında daha az rastladığı sitelerdir.
1955 entry daha
hesabın var mı? giriş yap