şükela:  tümü | bugün
 • stephen kingin son romanlarindan biri. harbi urkunc ve urpertici ve tirstirtici bisi.
 • yatmadan once okunmamasi iyi olabilir zira paranoya katsayisini biraz tavana sicratiyo..
  sonuc olarak sıkı bi kitap, ayrica baskahramanin devamli ruyasinda yurudgu yolun 42 numarali lane olmasi da hos bi ayrinti..
 • tipik stephen king romanlarında biraz daha farklı
  sanki birazdaha acıklı bölümler ver ichinde hatta sonu bile korkutucu olmasına ragmen acıma duygusu doguruyor.
 • okurken bolca ürperdiğim kitap. bir kaç gece pek rahat uyuyamamıştım.
 • tüm sinema hakları mgm tarafından satın alınan, prodüktörlüğünü bruce willis in üstlendiği ve yönetmenliğine televizyon dizileri ve video klip* yönetmeni olarak bilinen peter care getirilerek sinemaya da adapte edilecek stephen king romanı.
  (bkz: michael noonan)
  (bkz: filme cekilen stephen king eserleri)
 • king in en sürükleyici kitaplarından. tabi büyük sınavı ( ilk 50 sayfayı ) atlatabilirseniz. kitap hem oldukça iyi bir kurguya hem de kendi dokusuna, haleti ruhiyesine sahip.
 • stephen king'in en iyi eserleri arasına rahatlıkla girebilecek hatta the stand ve it romanlarından sonra en iyi olabilecek eseri. * özellikle birinin öldüğünü kabul etmek kavramı üzerinde durduğu yatak altında bulunan kitap ve yazlığa varış kabusu ile insanı kendinden geçiren kitaptır. korku romanlarından korkan insanların okumaması gereken kitaptır. zira benim gibi bir king hayranını bile, okuduğu n+1. king kitabı olmasına rağmen fena halde korkutmuştur. korku romanı hayranlarının ise zaten okumuş olması gereken kitaptır. stephen king'in king bitti diyenlere cevabıdır. filme çekilmesi, bir çok king kitabına nazaran daha kolaydır ancak kötü king filmleri kategorisine girmesi de aynı kolaylıktadır.
 • üçüncü kişi yerine birinci ikişi gözünden yazılmış bir stephen king romanı. günlük okurmuş havası verdiği için biraz baysa da zamanla alışırım herhalde. **
 • üç kere okuma girişiminde bulunup * hiç birinde bitiremediğim bir kitap olmuştur. kesinlikle kitabın kötü oluşu ve kitapla alakalı bir nedenden değil de nedense araya hep bir şeyler girmesi sonucu kitabın yarısını bile getirememiş bulunmaktayım. aynısı umberto eco'nun baudolino adlı kitabı içinde geçerli olmakta. kitap yarıda bırakma huyum yoktur ama nedense bir lanet bu kitapları bitirmeme engel olmakta. sonuç olarak kemik torbası mick garris tarafından 2011 yılında vizyona girecek gibi gözükürken bu sefer finalini getirmek dileğiyle diyorum.

  edit: sonunda bir okuma girişimini başarıyla sonuçlandırdım. sonuç olarak okunsada olur okunmasa da olur bir king kitabı. dram ve paranormal olayların ön planda olduğu ama normal king kitaplarına göre durağan kalan bir gerilim.