• bugun marketten pul biber, kekik ve kimyon alacaktım. bu markayi almisim hic fark etmeden. kasada gordum bagdat baharat oldugunu ve almaktan vazgectim. yeter artik bu ahlak yoksunu tuccarlara prim vermeyecegim. ufak da olsa, hicbir etkisi olmasa da en azindan icimi rahat ettirecegim.
  • hayata lezzet katan tat
  • bu arkadaşın yazdıklarından sonra kısa bir araştırma ile bu arkadaş gibi birkaç arkadaşa da aynı şeyi yaptıklarını öğrendim. yani bu arkadaşın yalan söylediği varsayımı geçerli değil. belki de birkaç kişiden daha fazladır onu da bilmiyorum. başka iddialar da var haklarında. neyse, yazacağım o değildi.

çalışanlarına facebook hesaplarında yaptıkları açıklamaya post kasmaları emrini vermişler gibi geldi bana.

"bağdat baharat üzerine oyunlar oynanıyor, durmak yok yola devam" nedir lan? asdjsndf. hâlâ gülüyorum.

yeni türkiye'ye yakışır kimyoncu.
  • bu şirkette çalışmak istiyorum ama bir şartım var. ilk ay işe gitmeyeceğim ve bana maaş ödeyecekler.

bir bakayım, verdikleri para yetecek mi? eve 5 yumurta fazlasını alabilecek miyim? beğenirsem, ikinci ay gider çalışırım.

debe edit: idealist ve iyi yürekli bir öğretmen, van'ın bahcesaray ilçesine 65 km uzaklıkta bir okula atanmış. destek bekliyorlar.

(bkz: güvendik ilk-orta okulu yardım kampanyası)
  • - nasıl bilirdiniz?
    - iyi bilirdik.

neticede iyi bilsek ne kötü bilsek ne. öldü, gömdük; bu kadar.
  • bir daha ürünlerini asla almayacağım marka. hatırlatayım dedim.

duymayan, görmeyen, bilmeyen varsa açsın ilk sayfayı görsün bunların nasıl bir şirket olduklarını.
  • ürünlerini almayacağım, aldırtmayacağım bunu her tarafa da yayacağım. berbat bir firma.
  • dün kekik alacaktım carrefour'dan. ilgili reyona gittim, refleks olarak elimi uzattım. bir baktım bağdat baharat logosu. anında vazgeçip başka bir markanın kekiğini aldım.

gerçi başka kekik bulana kadar da canım çıktı, reyonu ele geçirmişler neredeyse.

bu hamlem firmayı batırmasa da tarafımız belli olsun en azından.
  • şark kurnazı tarafından yönetilmeye çalışan şirkettir.
    hafta da bir konuya yazacağım ki görmeyen duymayan kalmasın bunların yaptıklarını.
  • bundan sonra bağcıyı dövmek deyimi bağdat baharat'ı dövmek şeklinde değişse yeridir.

(bkz: adam öldü beyler)
hesabın var mı? giriş yap