reyals

  • azimli
  • mangal yürekli rişar (528)
  • 1311
  • 9
  • 2
  • 1
  • bugün

aziz yıldırım

yaklaşık 13-14 sene önce tanışıp küçük bir konuşma yaptığımız fenerbahçe başkanı.

fenerbahçe küçük a basketbol takımı olarak namağlup istanbul şampiyonu olmuştuk. o dönemde ezeli rakiplerimiz efes, ülker ve futboldan dolayı ismen de olsa galatasaraydı. ülker takımını götüren oyuncular genelde sonradan türkleştirilmiş boşnak, sırp kökenli oyunculardı. efes ise takım olarak iyiydi, guardları engin atsür'dü. pivotları da yanlış hatırlamıyorsam yaşımıza göre yarma gibi olan bir rus arkadaştı. biz önümüze geleni yenip istanbul şampiyonu olunca gaziantep'te yapılacak türkiye şampiyonasına gitmeye hak kazandık. altyapıda da olsa önemli bir başarı olduğu için bu olay kulüp içerisinde dikkat çekti.

şampiyonaya gideceğimiz gün otobüsümüz dereağzından kalkıyordu. oradan da uçakla gaziantep'e gidecektik. neyse babamla birlikte belirlenen saatte gittik, malzemeler ayarlandı otobüse yüklendi. ben de çantamı koymak için otobüse bindim. takımın yarısı içerde birilerinin antremanını izliyordu, diğer yarısı da otobüsteydi. birden aziz yıldırım otobüse bindi. hepimizi teker teker kutladı, türkiye şampiyonu olarak dönmemizle ilgili gayet sempatik bir motivasyon konuşması yaptı. bir anda nereden aklıma geldiyse (ki o yaşların zıpçıktılığına ve girişimci tarafıma veriyorum ahah) şakayla karışık "şampiyon olarak dönersek prim isteriz takım olarak " dedim. herkes güldü etti, "tamam, şampiyon olun o zaman bakarız" dedi sempatik bir tavırla.

şike öncesinden bahsetmem gerekirse bir başkan olarak fenerbahçeye verdiği hizmet tartışılamaz bile. başka kulüplerde (bugün bile) sanmıyorum, bir alt yapı takımı hele basketbol gibi futbolun arkasından gelen bir dalda başarı kazanacak ve kulüp başkanı gidip o çocukları birebir tebrik ederek hem gururlandıracak hem motive edecek. işte o açıdan bu adamın gözümdeki değeri çok farklıdır.

hikayenin sonuna gelirsek, biz o primi hiç alamadık çünkü gruptan çıkamadık. samsun'dan bir takım bizim gruptan çıktı. ama kaldığımız otel, yediğimiz baklavalar, o turnuva heyecanı, istanbul şampiyonu olarak orada mücadele etmek ve bütün bunlar öncesinde kulüp başkanı tarafından ziyaret edilip tebrik edilmek bizim için en büyük prim oldu.

devamını okuyayım »
25.02.2012 11:51