• evimizde kalmamız gereken şu karantina günlerini daha katlanabilir kılan podcast kanalı.

anlatıcı geniş bir yelpazede genellikle gündemde kendine yer bulmuş konular üzerine konuşuyor. konuşmaların herhangi bir ön hazırlık olmadan doğaçlama yapılması hem doğal hem de amatör bir hava veriyor.

film ve dizi sevenler için karantina tavsiyedir. daha önce bahsedilmiş ama yine de hatırlatayım podcast bölümleri ciddi spoiler içermektedir.
  • yıllarımızı beraber geçirdiğimiz dostumun açmış olduğu podcast hedesi.

belirli bir konuya bağlı kalmamakla birlikte çoğunlukla film, dizi hakkında konuşmakta. fakat dediğim gibi bununla sınırlı değil, güncel konulardan tarihe, mobil oyunlara kadar geniş bir yelpazesi var.

konuşmalarını görece kısa tuttuğu için adeta hap bilgi gibi size sunuyor ve iki üç bölümü peş peşe akıp götürüyor.

bilgisayar oyunlarına da yöneleceğini düşünüyorum, daha doğrusu istiyorum.

ilgilenenler için şurada dursun

önemli: film, dizi hakkında dinleyeceğiniz şeyi izlediğinizden emin olun çünkü podcast spoiler içeriyor.
  • acayip severek dinlediğim podcast serisi. özellikle geek'lere hitap eden içerikleriyle gönlüme şimdiden taht kurdu. pek keşfedilmeden dinlediğim için de şanslı hissediyorum kendimi.

witcher dizisinin ilk bölümünü izleyip hiçbir şey anlamadıktan sonra bir arkadaşımın göndermesiyle tanıştım kendisiyle. kız arkadaşımla beraber diziden tat almamızı sağladı. tavsiye edilir.
  • la casa de papel'in son sezonu üzerine şöyle bir podcasti vardır. katıldığım epey bir yönü olan bir podcast'tir aynı zamanda.
  • çok sevdiğim bir dostumun içinden geldiğince konuştuğu doğaçlama bir çalışmasıdır... spotify da keyifle dinliyoruz kendisini. her an her şeyden bahsedebilir.
    film, kitap, dizi, sinema, felsefe vs...
  • uzun yıllardır podcast dinleyicisi biri olarak, yeni çıkan podcastler arasında keşfederek kısa sürede daimi dinleyicisi olduğum podcast serisi.

akıcı ve yalın bir dille, herkesin anlayabileceği şekilde anlatırken yeni bilgiler de vererek zaman zaman şaşırtan zaman zaman gülümseten bir podcast serisi olmuştur.

özellikle bir netflix tutkunuysanız da dizilerle ilgili bölümleri ((bkz: witcher) gibi) tavsiye edilir.
  • yeni karantina alışkanlığım podcastin bana kazandırdığı kanallardan birisi. açıkçası podcast olayına daha önceden dinlediğim başka podcastler nedeniyle mesafeliydim ancak bu ve birkaç podcaste karantina sürecinde sarmış durumdayım. önceki mesafenin sebebi de çok uzun ama asla anlatmak istediğini tam olarak anlatmayan podcastlerdi. bu mevzu bana biraz zaman doldurmaya çalışan radyocu gevelemesi çağrışımı yapıyordu o sebeple önceden. ancak burada durum tamamen farklı. süre gayet ideal ve o kadar sürede konular hakkında bu denli detaylı incelemeler ortaya çıkması gerçekten takdir edilesi. asla tek boş, zaman doldurma cümlesi yok. incelemeler sorasında verdiği genel kültüre dayalı anekdotlar ve başka yapımlara yönelik referanslar incelemeleri, x birinin diziler filmler hakkındaki yorumundan ziyade belli bir genel kültür süzgecinden geçmiş altı dolu eleştiriler seviyesine çıkarıyor. ömrü uzun olur dilerim.
hesabın var mı? giriş yap