• güneşin parladığı, kuşların uçuştuğu, çiçeklerin açtığı bir bahar havasında, herkesin serotonin patlamasıyla yüzünde gülücüklerle dolaştığını, sevgililerin orda burda öpüşüp koklaştığını görüp "neden benim de canlanan hormonlarımı beraber tüketebileceğim bir sevgilim yok ki" düşüncesiyle baş başa kalmanın sonucu yaşanan ruh hali.
  • havalarin bi yagmurlu bi gunesli,sicak/soguk olayini ardarda yasanmasi durumunda insani gayette asabi,ota boka saldiran birisi olabilecegi bir durumdur.
  • hava yeterince sicak, cimler yeterince yesilken, devamsizlik problemi ya da vicdan azabi duymamak icin derse girmek durumundayken yasanilan duygudurumu
  • eğer geçmişte bahar aylarında yaşadığınız üzücü bir olay varsa pekala yaşanabilecek, havanın güzel, hatıraların berbat olmasıyla sizi içine çekebilecek durum.
  • güneşin delice insanın kemiklerini ısıttığı, yeşilin hemen her yerde insanın karşısına çıktığı, çimenlikleri görünce kişinin yuvarlanasının geldiği, insanların el ele, kol kola dolaştığı, eğlendiği zamanlarda yapacak bir şey bulamamak.
    onun gittiğini düşünmek, onun olmadığını düşünmek, onun geri gelmeyeceğini düşünmek, bu arada hep yeşili, ötüşen kuşu böceği, oynaşan dişi-erkeği görmek adamı yerin dibine sokar.
  • - t.. th.. d.. t.. d.. d.üşüyorum... th.. hth..
    * ulan, ne bu düşüyorum, müşüyorum, depresif ayaklari, bahar geldi lan kendine gel..
    - t..t..th.d.. tdh.. ya.. .thh. t.anlamiyosun.. thh. thth. tdh. .d.üşüyorum..
    * hala ayni yerdesin olm bak nasil civvil civil?
    - th.h.h.. dh.. th.. dıdıdıdı.. üşüyorum diyorum, th.t. .ht.. mna koyyim bahar diye çiktik gomlekle, ht.. htht.. feci ayaz esiyo, üşüyorum, th.. thth..
    * ha? ne?
    - th.th. hth.. ahkam kesecegine th.th. bi kazak al gel diyorum.. thth. didid. htht.
  • olur öyle şeyler hava değişikliği falan insanı bi tuhaf yapar.
hesabın var mı? giriş yap