cnbce

  • 5483
  • 0
  • 0
  • 0
  • 8 yıl önce

aydoğan babaoğlu

bir babanın oğlu ama askerlerinin babası mı orası şüpheli.

aktütün karakolu'nun basıldığı gün, hava kuvvetleri komutanı'nın izin günü imiş. antalya'da golf turnuvasına katılmış. buraya kadar normal. adam izin gününde golf oynayabilir. herkesten üst düzey duyarlılık, üst düzey çalışkanlık bekleme hakkımız yok.

anormal olan kısım bundan sonra başlıyor. aydoğan babaoğlu, izin günü olduğu için cuma günü akşamına kadar süren çatışmalardan ertesi gün haberdar olduğunu söylüyor. düşünebiliyor musunuz, genelkurmay başkanı, kara, hava ve deniz.. askerin 4 ileri gelen komutanından birine, aktütün'ün baskın yediği ve 17 şehit verildiği haberi izin günü diye haber verilmiyor.

böyle bir şey olabilir mi? bir şerkette üst düzey yönetici olsanız, şirketinizde olağanüstü bir olayı nöbetçi birimler size ertesi gün haber verebilir mi? böyle bir şey düşünülebilir mi?

aydoğan bey, tsk'da değil de, özel bir şirkette yönetici olsa ve kriz sırasında golf oynadığı haberleri verilince, "ne yapsa idim, aktütün'e mi gitseydim" dese idi, acaba istifası istenmez miydi?

gelelim paşa'nın daha öncelere dayanan marifetine... babaoğlu, hava üslerine golf sahaları yapmaları için talimat vermiş. hem de kendi bünyelerinden. sebep ne peki? modern, demokratik bir ülkenin yolu golf oynamaktan mı geçiyor. golf sahaları da nereden çıkıyor. koca hava kuvvetleri komutanlığı, sadece başındaki adam istiyor diye böyle bir saçmalığa ev sahipliği mi yapacak? bu nasıl modern, demokratik bir ordu!

aydoğan babaoğlu eğer özel bir şirkette üst düzey bir yönetici olsa idi, aktütün baskınından geç haberi olduğu ve karakola helikopterlerin zamanında yardıma gitmemesi nedeniyle istifası istenirdi. bunu muhtemelen kendisi de biliyor ama istifa etmek türkiye'de bir erdem sayılmıyor ne yazık ki.

ben bir cumhuriyet ferdi olarak, aydoğan babaoğlu'nun istifasını istiyorum. o bilmese duymasa da...

http://sabah.com.tr/…81e994f59ac34f4d20e71ecf8.html

devamını okuyayım »
10.10.2008 14:56