• ayvalık'tan bandırma'ya kadar uçsuz bucaksız topraklarıyla eyalet gibidir. bandırma'nın burnunu sürtecek belediyedir. sevgili bandırma, lokomotif değil vagonsun 1295'ten beri...

fark var... balıkesir ile bandırma beldesi arasında 600 yıllık kültürel, tarihi, ekonomik, idari birikim farkı var. bandırma mücavir rum mahallesiyken, balıkesir diye bir yer hep vardı. ve ilk yıllarında bursa'dan daha ilerideydi. balıkesir, kurulduğu andan itibaren misya altkıtasının yönetim merkezidir. haddini bileceksin! 700 yıllık bir şehirle aşık atmaya çalışıyordunuz ve çalışıyorsunuz, haddinizi bileceksiniz. bandırmanın hiçbir tarihi ve kültürel öğesi yoktur, buradan rol biç kendine. sevgili bandırma, ucube ve kara lekelerle dolu bir tarihin var.

hayatta iki şeyin değerini bileceksin: balıkesirliysen kıymetini, değilsen haddini. şehrimizi size hor gördüremeyiz. çünkü balıkesir hor görülemeyecek, tarihi köklü, osmanlıyı ve cumhuriyeti kurmuş, atatürkün ilham aldığı, insanı gibi güzel, mütevazi bir kenttir.
  • başkanlığı için akpartiden edip uğurun aday olduğu söylenen belediye.
  • zeytin beldelerine "havadan ilaçlama" adı altında uçakla zehir boca eden belediye.
  • chpli bandırma belediyesinin 10.5 trilyonluk su borcunu 30 taksite bölüp ödeme kolaylığı sağlayan hoşgörü sahibi büyükşehir belediyesi. bandırma belediyesine soru: bu kadar suyu naptınız anlamak zor.
  • binasına akşam ışıklandırıldıktan sonra bakılınca selülitli kadın bacağı görmüş gibi hissettiren belediye.
  • 8,5 kilometrelik sarımsaklı - ayvalık yolunu bir saatte gitmeyi başaran, kişi başı 2,5 lira isteyen muazzam hızlı ve hesaplı hatları vardır bu belediyenin. kendi merkezinde de aynı fiyat ve hız tarifesini uygulamasını bekliyoruz, muhtemelen karesi'nin bir ucundan bir ucuna yürüyerek gitmeyi göze alacak ama yine de o kartı basmayacak vatandaşlarla karşılaşacaktır.
  • aslında kendilerinin lüzumsuz işler müdürlüğünün beyaz karanfil ekibinden bahsedecektim, aynen şöyle diyor bir yerde, "beyaz karanfil ekibi, kamu kurumlarından başlayarak çalışanlara karanfil dağıtıyor." ya arkadaş bu nedir, ben hizmet istiyorum, yollarımızı altı ayda anca tamir et, asli görevlerinden hiç birine dokunma ama karanfil dağıt, aferin, hep böyle devam edin.
  • kıyı ilçelerine inatla ilaçlama yapmayarak bahar aylarından itibaren burada yaşayan halkı sivrisinek istilasından çıldırtma noktasına getirmiş belediyedir.
    raid veya detan kendilerine sponsor olabilir.
  • bugün balıkesirden otobüsle geçmek dışında hiçbir şey yapmadığım halde bana "kuva-yi milliye sehri, marmara ve ege'nin incisi, mutlu ve huzurlu sehir balikesirimize hosgeldiniz. zekai kafaoglu balikesir buyuksehir belediye baskani b001" şeklinde bir mesaj atmış belediye.

bu cürreti nereden bulduklarına mı şaşırsam, yoksa bu teknolojiyi nereden bulduklarına mı, bilemedim.
  • (bkz: #79725843)

chpli kıyı ilçelerine gıcık olan belediyedir.
hesabın var mı? giriş yap