şükela:  tümü | bugün
 • bu sefer çocukları değil de anneleri kandıran reklam sloganı. o minicik kutucukların içine üç küp süt girmez giremez fizik kurallarına bile aykırı.
 • "futbolcu şutunu çeker ama öküzlük yapıp topu 60 metre yukarıdan tribünlere gönderir. o esnada tribünlerde satış yapmakta olan nevalecinin tepsisini tutturur ve tepsi havada uçuşmaya başlar. şansa bakınız ki o sıra çikolata satma turuna çıkmıştır. kalabalıktan istifade eden hödük seyirciler çikolataları kapar ve zavallı üç çocuk anası nevaleciyi hiç düşünmeden yemeye başlarlar.
  futbolcu yediği tüm küfürlere rağmen yaptığı enteresan hareketin şut olduğunu iddia eder, ama aslında bu iddianın tek sebebi onurdur."

  futbolcunun maç sonrası embesil bir saha içi röportajcısının konuyla ilgili sorusuna uzun, anlamsız cümlelerle cevap verirken "önümüzdeki maça bakıcaz" demeden hemen önce söyleyeceği cümle budur işte.
 • beyaza siyah deme olayından ziyade, hayata siyah-beyaz bakma sorunudur. kimse çıkıp da "yok hanım teyze öyle değil ikisinden de var" demiyor. oysa hayat siyah veya beyazdan değil, grinin tonlarından müteşekkildir. içinde süt de vardır çikolata da. kimine göre sütü fazladır, kimine göre daha siyahtır fakat saf olduğunu düşünmek saflıktır.
  onun için kimse kendini kandırmasın, o ne bir süt ne de bir çikolata. o sadece, bulunduğu kabın hacminden ikiyüzelli kat fazla süt ve yediyüzelli kat fazla çikolata içeren büyülü ve orgazmik bir yiyecek. veya adı üstünde, danoninonininoni. mesela buzdolabına koyarsan da dondurma oluyor. al bakalım şimdi ne diyeceksin?
 • kişisel tercihlerin insana göre değişebilir olduğunu,insanların tercihlerinin kendilerine göre önemli ve kutsal olduğunu ve eleştirilmesi durumunda rahatsızlık verdiğini anımsatan, ne yazık ki bir çikolatalı ürünün tv reklamında söylenmiş hoş bir cümle
  (bkz: claudio taffarel)
 • annelerin yavruları için duydukları şefkatle paralel çocuklarını sağlıklı besleme takıntılarını ticarileştirmeye dönük danone reklam sloganı.