şükela:  tümü | bugün
 • 1 mayıs 1971 doğumlu (ismi barış, hem de 1 mayıs'ta doğmuş; hmmm...) futbol yazarı - edebiyat emekçisi.
  franz kafka'yı hatırlatan bir adam bu; izmir karşıyaka'dan belçika'ya sinema eğitimi için gitmiş, ancak belçika futbol ligi'ni hiç beğenmediği için almanya'ya geçerek sinema ve bundesliga üzerine eğitim görmüş. istanbul ünv. fransız dili ve edebiyatı mezunudur ama fransızcası orta düzey, almancası ise mükemmeldir. doğma büyüme karşıyakalıdır ama beşiktaş taraftarıdır.` (kafkaf 2. takımı - bu "kafkaf" f. kafka mı acaba ??) uzun yıllar lisanslı basketbol oynamıştır ancak futbol topu ile hentbol topunu zar zor ayırd edebildiği halde tam bir futbol hastasıdır. erkin koray'ın menajerliğini yapmıştı bir ara. evi avrupa yakasındayken işyeri anadolu yakasında, evi anadolu yakasındayken işyeri avrupa yakasında; mutlu toplulukların içinde bir mutlu ve özgün adam...
  yky'den çıkan thomas bernhard ve walter benjamin serisinin editörlüğü ile tanınır edebiyat çevrelerinde. son olarak top bir dünyadır'ı (neredeyse tek başına) düzenledi.
  radikal gazetesinin salı günleri yayımlanan futbol eki'nde edebiyatseverler - futbolseverler ortak kümesinin beğenisini kazanan yazılar yazıyor bu aralar.
 • (bkz: ayse tut)
 • (bkz: suskunlugun ötesi) istirakçilerinden biri, edebiyat adami..
 • kendileri körfez savaşı sırasında kestikleri "saddam kaç, barış tut" karikatür destekli gazete manşetini (kupür) hâlâ saklarlar mı bilmem...
 • izledigi maclardaki yildiz oyuncularla ilgili enteresan istatistikler tutan (burnuyla oynama, sumkurme, $ortunu-corabini duzeltme, hakemle dala$ma, rakibi iteleme, kulagini temizleme v.s) ustune ustluk bunlari gazetede yayinlayan, futbol, basketbol ve edebiyat sevdalisi, loser gorunumlu yazar*
 • muhabbetine doyum olmayan, konuştukça açılan gerçek bir patatessever. her ayın ilk günlerinde haydarpaşa gar lokantasında bira içerken görebilirsiniz. şansınız varsa yanında başka güzel insanlar da görebilirsiniz. futbolu adam gibi okuyan, tarafgirlikten çok futbol sevgisi ağır basan bir güzel insan. futbol, barcelona, cpm, oğuz atay, benjamin alanlarında uzmandır kendisi. tam bir gönül insanı, evde kedileriyle beraber kitaplarını hazırlar, gerekirse onlara da danışır. bu ara ithaki yayınları için bir futbol serisi hazırlıyor, radikalde doğru bildiğini yazıyor, bira içiyor, patates yiyor.
 • 31 ekim 2003 be$ikta$ galatasaray macinda cikan olaylara "sergilenen futbolun kalitesizligi ve uyandirdigi kasvet holiganlari bu gosterilere itmi$ olabilir" $eklinde degi$ik ve dogru olabilecek bir tespitle yakla$an yazar.
 • 25 aralik 2003 tarihli radikal gazetesindeki ko$esinden hakemlere cok usturuplu bir ayar vermi$ olan yazar.
  ayrica uzunca bir suredir istanbulspor sempatizanligi ile gazetedeki ko$esinden medyanin fazla sallamadigi istanbulspor maclarindaki hakem hatalarina dikkat cekmeye cali$maktadir.
  takdirlerimiz devam etmektedir, kendisi ile bira icip futbol konu$ma ozlemimiz vardir.
 • kocaman bir adam kitabıyla gönüllerdeki tahtını sağlamlaştıran, artık pek bişeye benzemeyen futbol sirkimizde doğru bildiğini yapan, türk futbolunun yüzakı aykut kocaman gibilerinin de var olabildiğini tekrar ve ısrarla hatırlatarak, dürüstlük ve erdemin yüceltilmesinin de hala mümkün olduğunu gösteren güzel insan... futboldan hala keyif alabiliyorsak aykut hoca gibiler sayesinde... futbol yazılarından hala keyif alabiliyorsak barış tut gibiler sayesinde..
 • hastaligiyla bir ara bizleri uzmus,kocaman bir adam kitabiyla turkiyede belki de asla benzeri yapilmayacak bir calismaya imza atmis gazeteci/edebiyatci.