• "cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, tvnet canlı yayınında chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu'na çok sert sözlerle yanıt verdi. türkiye'nin abd ile afganistan konusunda gizli bir anlaşma yaptığı yönündeki iddialarla ilgili konuşan cumhurbaşkanı erdoğan, "bu adam yalancı. bu adamın bugüne kadar doğru bir sözü var mı?" dedi.

erdoğan, nato zirvesi sırasında kendisine eşlik eden fatima gülham abushanab'a yönelik eleştirilere ise "başınıza tercümanımız kadar taş düşsün." diyerek tepki gösterdi."

kaynak
    video

yanlış anlaşılma editi: bu başlığın 18 ağustos 2021 cumhurbaşkanlığı tercüman rezaleti ile alakası yok. abushanab oradaki tercüman değil. biden görüşmesi ile ilgili söylenmiş bir söz bu.
  • ne çekilmez başımız varmış.

berat kadar taş dusuyor, tercüman kadar taş düşüyor. arada salladığı çay poseti düşüyor.

allah'ım sen başımı tüm görünür ,
    görünmez belalardan koru.
  • o taş, damat kadar değil miydi ya :)

ne oldu ona, nereye düştü?

edit: adamın bedduaları bile tutarsız olduğu için kendini çarpıyor farkında değil. yakında bunun da kokusu çıkar.
  • çok profesyonelce.
  • ülkenin tepe siyasetçisinin üslubu bu şekilde işte. neresinden tutarsan elinde kalıyor.

halkın ses edemediğini, bu tarz söylemlere tepki göstermediğini gördükçe daha da hadsizleşilebiliyormuş demek ki.

bir de bu tarz durumları bile körü körüne savunanlar var: "ama sonuçta o da haklı, bik bik bik."

- eyyy cehape senin ananı sikeyim.
    - öyle demeyin lütfen, sizi kınıyorum.
    - sus, kafam girsin sana.
    - ben de size tepki olarak çiçek gönderiyorum.
    - al o çiçeği ...
  • "kabataşta 60 tane üstleri çıplak, deri maskeli ve eldivenli adam türbanlı bacımı tekmeleyip, türbanına işedilerrrr" diye elinde mikrofon il il gezmiş kişinin başkalarına yalancı demesi de nerden baksan tam islamcılık dediğim durum.

adamlar 2009dan beri yerli yolcu uçağının göklerde olduğunu iddia edip, kişileri yalancılıkla suçluyorlar ya, akıl alır gibi değil.
  • (bkz: üslup sorunu)
  • (bkz: taş devri)
  • türkiye politikacıları seviyeyi “sokak karısı” seviyesine indirmiş.
  • ya hadi tamam üslubunu geçtim. zaten yıllardır aynı üslup. ancak göz göre göre ülkenin kurucusunun adı geçtiğinde, bilerek ve isteyerek çevirmeyen tercümanı nasıl savunuyorsun be adam. orada senin ismin geçse de çevirmese, kim bilir neler yapardın. neyse elbet devran dönecek.
    tercüman olan kavakçının kızını ima etmiş. her neyse onun da nasıl biri olduğu belli. annesi sağ olsun.
hesabın var mı? giriş yap