şükela:  tümü | bugün
 • iki kere bulunduğu bölgeden alınıp uzaklaştırılan, ortamın müdavimi olan obez arkadaştır. ilkinde bulundu fakat kısa süre sonra tekrar kayboldu. ilk kaybolduğu günden beri ankara'da yaşayan arkadaştan sürekli gelişmeleri öğreniyorum. yeniden kaybolduğunu öğrendiğim için o arkadaşımın adına buraya yazıyorum. kendisi ve köpeği tanıyanlar yakından ilgileniyor bu olayla.

  https://eksiup.com/p/cg79264ospm2
  https://eksiup.com/p/c279276iz8pd
  https://eksiup.com/p/t679277uwx3t

  önemli bilgileri aktarıyorum. bıdık batıkent metrosu civarında takılan, obez, topkek delisi bir arkadaş. çoğu insanın sevdiği, tanıdığı ve beslediği zararsız bir köpek. 15 haziran'da kayboldu, uzun uğraşlar sonucu uzak bir köyde 30 temmuz'da bulundu. alakasız bir şekilde ankara çimşit köyünde ortaya çıktı. tekrar kendi alanına getirildikten birkaç gün sonra yeniden ortadan kayboldu. şuan hâlâ ortalarda yok.

  edindiğim bilgiler bu şekilde.

  bunu birisi bilinçli bir şekilde yapıyor belli ki.
  köpeğin bulunması için imza kampanyası başlatıldı, cimer'den kamera görüntülerinin izlenmesi için talepte bulunuldu ama ne yazık ki sonuç yok. kimin ne için aldığı ve o köye götürdüğü, ikinci kez neden kaçırdığı belli değil.

  fotoğraf linklerini birazdan bırakacağım.

  burada o köpeği tanıyan ve bulmak için uğraşan arkadaşlar vardır elbette.
  lütfen gündemde kalması için yardımcı olun. hep birlikte bulunmasına yardımcı olalım. biran önce başına bir şey gelmeden kendi alanına geri dönsün. iş işten geçtikten sonra burada acı verici bir başlık açmak istemiyorum.
  daha önce başlık açıldı mı bilmiyorum. aradım bulamadım. açıldıysa bunu iptal ederim.

  edit:kampanya kapatılmış linki kaldırdım.
 • kısa boylu sosise benzeyen köpektir. 2-3 haftadır oralarda ekibi görmüyorum. bir ayağı kırılıp yanlış kaynamış bir iri, beyaz bir huskey kırması o da iri, iki gözü iki renkli sarı köpecik... yarın dikkatle bakıcam.
 • lütfen bulunsun. up.
 • umarım sonuca ulaşacak bir istek.

  ne derece işe yarıyor bu tarz kampanyalar bilmiyorum ama düzeltimiş change.org linki
 • ankara’da oturmuyorum maalesef ama umarım köpeğiniz bulunur
 • keşke bulabilsek.
 • beytepe'nin tomris'ine aşırı benzeyen köpecik. görünce duygulandım. lütfen bıdık bulunsun.
 • hayvana topkek, simit v.s. dayayıp erken yaşta ölmesine sebep olacak şuursuzlardan korkan biri götürüyor olabilir. ülkenin hayvanseveri de beyinsiz, köpekciğin hali içler acısı.
 • yıllar öncesinde köpeği kaybolmuş ve köpeğini sefil bir şekilde aylarca aramış, bulamamış biri olarak:

  http://chng.it/nyv4dbvf4g
 • bir faydası olabilmesi adına gündeme getirdiğimdir.

  ona benzeyen bir köpek burada da var. kimseye bir zararı olmayıp öyle kendi halinde takılır ve bıdıktan daha da iridir. kuzu gibi gezer. hele yine alıp anasının gözü köylere götürmenin mantığını anlayabilmiş değilim. yahu hayvan tehlikeli olsa (hastalık falan kapmış ya da saldırgan vs olsa) zaten belediye gerekeni yapar. tedaviye alır ya da kurtulabilme durumu yoksa da karantinaya alınabilir vs birinin kucaklayıp sırf kendi sevmiyor istemiyor diye kafasına göre alıp doğanın ortasına terk edip gelebilmesi cidden insanın içini acıtıyor. kmlerce yolu da geri dönüyor tek başına belki aç belki susuz...

  onu yapan kişi (ya da yaptıran) büyük ihtimalle bıdık ın daha aktif olduğu bir dükkan vs önünde durmasından dolayı o dükkan/mekan sahibidir. geri getirilse de aynı kişi görürse bu sefer daha da uzağa götürür. hatta maalesef götürmekle de bırakmayabilir. eğer bıdık bulunursa o kişinin de kesinlikle tespit edilmesi gerekmektedir.