• bana kalırsa cinayet demenin ağır olacağı kazadır.

haberde "bir süre sonra hareket etti" denmiş ancak muhtemelen yeşil ışık yandığında harekete geçen sürücü yaya geçindeki kadını arabanın yüksekliğinden dolayı görmüyor. fakat görüntülere bakıldığında sürücünün ışığa olan mesafesi de doğru. beton mikseri falan baya vurgulanmış ama herhangi bir kamyon ile de aynı şey olabilirdi. bana kalırsa buradaki problem düzgün şekilde çizilmiş bir kırmızı ışık çizgisinin ve yaya geçidinin olmayışı. sürücünün hiçbir şeyden haberi yok ve kadını görmüyor. görüntülerde görülmüyor ancak kadın sürücünün kör noktasından gelmiş de olabilir. yani şuraya bakıp cinayet demek bence çok yersiz (ancak başka bulgu vardır vs. o zaman durum değişebilir).
  • bu cinayet değil de maalesef kötü bir kaza. maalesef kadın beton mikserinin kör noktasında kalıyor. yeşil yandığı için de sürücü doğal olarak hareket ediyor. halkımıza büyük araçların kör noktalarını anlatmalıyız yoksa böyle daha çok video izleriz. ben hem araba hem motosiklet sürücüsü olarak asla bir tırın ya da kamyonun sağına soluna ya da tam önüne girmem. buralar kör noktalarıdır.
  • buram buram bayburt kokan bir kaza. ölen kişiye allah rahmet eylesin.
  • kör nokta nedir? neden bu noktalarda durmamalıyız? kırmızı ışık nedir? neden kırmızı ışıkta geçmemeliyiz? sorularının cevabı olan vahim kaza. daha fazla "allah rahmet eylesin" kullanmadan eğitim seviyemizi yükseltmeliyiz.
  • ne kör noktası lan demezler mi? adama. bu memlekette demezler..

sen kocaman bir araba kullanıyorsan 4 kenarındanda her an haberdar olacaksın dikkatli olacaksın. herşeyden önce sorumluluk sahibi olacaksın.

madem kör nokta o kadın o noktaya gökten zembille mi indi? ışıklarda yola etrafına bakmadın mı hiç? o büyüklükte bir aracın şöförü kırmızıda dursa dahi etrafını izlemelidir. araç etrafındaki tüm hareketliliği görmese bile bilmek zorunda.

kadının kaldırımdan indiğini görmezsen, önündeyken hiç göremez, yeşil yandı diye gazlarsın. suç kör noktanın olur.
  • şehir içinde kullanılacak kamyonlara tır tasarımı yapılırsa, bu kazalar daha çok tekrarlanır. ne zaman bir harfiyat kamyonunun yanında olsam, kendimi çocuk gibi hissediyorum. çünkü çocukluğumda gördüğüm harfiyat kamyonları arasında değişmeyen tek şey, aramızdaki oran.
  • bence orası yaya geçidi ya da yaya geçişi için uygun bir ışık değil sağdan katılım olan yere veya düz gidişe sadece araçlar için ışık yanıp sönüyor, zira kadının ulaşmaya çalıştığı taraf köprü üstü gibi kaldırım falan da yok. yaya geçidi çizgisi de yok. örnek veriyorum göztepe köprüsü'nün üstündeki araç ışıklarından yayaların geçmeye çalışması gibi. ben bazen bariyer kenarlarında yürüyüp yaya geçidi olmayan yerlerden böyle geçiyorum.
  • aslinda kör nokta degildir. kamyonlarda ön camin üst tarafinda bir ayna vardir ve tam önündeki kör noktayi görmeyi saglar. o aynanin olmamasi veyahut kirmizi isiktan kalkarken soforun bakmamasi soforu suclu yapar
  • merak etmeyin 3 ay yatar çıkar,4.ay yine yollarda aynı şoför
  • kazayı değerlendirmeden trafik kurallarına uymanın öneminden bahsedeceğim. hani bizim insanımız öyle araba yoksa yola atlar ya, ya da yol boşsa kırmızıda da geçer makas da atar hız sınırını da aşar ya. yaya geçidi hak getire zaten. yaya yayalığını yine bu yaya direksiyon başına geçince de şoförlüğünü bilmez ya. işte bu görüntüler hep bu yüzden ortaya çıkıyor. bu yüzden acı ölümler ağır yaralanmalar meydana geliyor.
    neyse sen sarı ışıkta geçmeye devam et ya da kornayı kökle, ya da araba yok diye yola falan atla.
hesabın var mı? giriş yap