• hakkında bu kadar az entry yazıldığına şaşırdığım film.

beni çok etkiledi. filmi izledikten sonra kendimi sık sık bu film üzerinde düşünürken buldum. benim gözümde de bir eseri, ister film, ister kitap olsun iyi yapan şey de bu; üzerinde düşündürmesi, sarsması.

konu çok basit aslında; hayvanlara, doğaya, insan ruhuna odaklı yaşayan bir kadının, materyalist dünya nimetlerine ve onun en büyük nimeti paraya odaklı yaşayan bir grup insanın düzenlediği, üst düzey bir akşam yemeğine dahil oluşunu anlatıyor film. neredeyse tek bir mekanda ve bir gecede yaşanan bir olayı izliyoruz.

ancak bu bir gece, dünya'nın birbirininden bu denli farklı çocukları içinde** tok gözlü ve yaşamı paylaşmaya hevesli olanlar için, aç gözlüler yüzünden yaşanacak yer kalmadığını gösteriyor bize.
  • trump çağının ilk harika filmi olarak tanıtılıyor.

fragmanı

imdb
  • filmde beatriz'in ilk defa tanıştığı herkese sarılması birkaç yıl öncesine kadar benim de mal gibi yaptığım bir şeydi, sonra bıraktım allahtan.
    gruplar kendi aralarında sohbet ederken, elinde kadehiyle onlara doğru gitmesi ama pat diye katılmaması, içindeyken öyle olduğunu anlamıyorsun ama izlemesi üzücü bir görüntüymüş.
    bunlar küçük detaylar da, garip bir filmdi. beatriz ve diğerleri başka dünyaların insanları, birbirlerini herhangi bir şekilde anlamamaları çok normal ama bu kadar yoğun tartışmaların yaşanacağı bir ortam yaratır mıydı bu gerçekten, bilemiyorum. filmin sonuna doğru beatriz ya hayata ve insanlara dair ümidini kaybetti ya da o akşama kadar materyalist insanların hiç farkında değildi herhalde.
  • yönetmenliğini miguel arteta'nın yaptığı 2017 yılı yapımı amerikan filmi. film, birleşik devletlere göçmen olarak gelen ve kanser tedavi merkezinde hastalara değişik terapiler uygulayan kadının ( selma hayek) bir hastasının evine gitmesiyle başlıyor. gittiği evde arabası arızalanan ve mecburen yemeğe davet edilen kahramanımızla sonradan görme zengin, hırslı ve züppe misafirler arasındaki yaşam felsefesi farklılığı ortamı gerecektir. trump amerikasına ve zihniyetine yönelik etkili bir eleştirel bakış.
  • çok saçma,izlemeyin.bu tipler yüzünden alternatif kültürlerle ilgilenen insanların kafayı sıyırdığını düşünmeye başladım.

çok etkilendim diyenlerin de samimi olduklarını düşünmüyorum.

bazı konularda protesto edebilirsin,tepki gösterebilirsin ama bu kadar saçma film çekemezsin.

aracı çekmeye gelen adam beatriz in arkasından sahile inseydi ve yakamoz eşliğinde ırz bütünlüğünü bozsaydı beatriz de rahatlardı diye düşünüyorum.

emperyalizmin uşağı meksikalı göçmenleri konu eden aşırı saçma tepkilerin yeraldığı absürd film.

madem bu yaşantıya karşısın amerikaya neden göç ediyorsun deli karı.
  • bu filme imdb'de 4 veren fast and furious'a 10 falan veriyor heralde. usta yazar mike white yine ve yine döktürmüş. muhteşem bir film. izleyin izlettirin. salma hayek performansıyla ayrı alkışı hak ediyor.
  • iyi niyetli, guzel hevesli ama altyapisi zayif, felsefi anlamdaki karsilastirmalari cok yuzeysel olmus olan, kotu bir film..

imdb notuyla 3 bilemedin 4..
  • çok iyi bir film, ilk olarak ismini gördüğümde adeta bir komedi filmi havası vermişti, bir de süresi bu kadar kısa olunca komedi sanmıştım. biraz (bkz: mandıra filozofu) nun sulu olmayan, ciddi versiyonu diyebiliriz, en azından bazı yerlerde anımsatıyor. salma hayek ve john lithgow çok büyük oynuyorlar.
    bir de şunu ekleyelim beatriz ve gitarı
  • herkesi mutlu edemeyecek bir film olmakla birlikte, kısa süresine rağmen dolu dolu diyaloglar ve oyunculuklarla harika bir seyir sunuyor.
    (bkz: salma hayek)
    (bkz: connie britton)
  • sonu böyle olmasaydı dediğim, bugün izlediğim film. salma hayek farkıyla. düşündürücü. materyalistlerin bomboşluğunu bir daha düşündüren. sevdim.
hesabın var mı? giriş yap