• erkek adama yakışmıyor bu pek.
  • yetişkinlerin şekilden şekile, tipten tipe girmelerine sebep olan hede. tamam seviyorsun ama niye maymun oluyorsun ? 'agudu aguu bugidi bugii hanimişş ' vb. şeyler söylerler lan yeni doğan bebek ne anlıyacak aguyu-bugiyi ? zavallım mal mal bakıyor sadece, tipinide beyenmeyince basıyor ağlamayı. kucağına alınca çek kokusunu içine ,maşallahını, nazar boncuğunu esirgeme yeterli şeklini ne bozuyorsun ?
  • '' abucuk ,gubucuk'' benzeri değişik seslerin çıkarılmasıyla bebeği güldürmeye yarayan olay
  • bir bebeği görünce kafasını koparmak, ısırıklarımla tutup tutup koparmak, orasını burası çimdiklemek isteği geldiğinden sadece uzaktan bakmakla yetindiğim olay. daha sonra bebeğin zarar görmemesi adına bağrıma bastırarak tüm sevgimi ona bu şekilde gösteriyorum. sonra ağlayor tabil, annesine verirken bende ağlıyorum gizliden.

şiddete eğilimli bir bünyem var, ne yazık ki.
  • biyolojik saatin gelip çatmasından mutevellit gerçekleşen eylem.
  • ben : al , sev , bırak (annesine ver).

annem : ah sen kimlere geldin :) sen nerelere geldin :) nolduuu sevdin mi sen çok tatlı olmuşsun cicilerinle amanda aman teyzesinin bir tanesi oy oy uykun mu geldi :) acıktın mı sen :)

ben : .... (bkz: error)
  • oncelikle bir adet bebek bulunur. basa destek verilerek kucaga alinir. kafasi koklanir ice cekilir. sonrasinda yavasca elleri opulur biraz buyukse de yanaklari. hop hop hoplatildiktan sonra ki cok hoplatilmamalidir kusar, yatagina geri birakilir
  • özlediğimdir.
  • en son 8 yaşındayken yeni doğmuş kuzenini kucaklamış, daha sonra kucağına bir bebek dahi almamış insanın yabancı olduğu his. bu kadar uzak olunca hiçbi zaman bi bebeğe sahip olamayacakmış gibi hissedip ben zaten bebek sevmem triplerine de girebiliyosunuz.

şu da bir gerçek ki, bir bebeğin sıcaklığını, hoşluğunu hissedip o şefkati duyan insanın gelecek planları çok daha anaç oluyor. güzel bir şeydir diye tahmin ediyorum. şu yaştan sonra bebek tutmayı öğrenirsem ben de deneyimleyeceğim.
hesabın var mı? giriş yap