• sabah teslim olup başlayacağım askerlik türü. ankara mebs'den sevgiler.
  • 18 mart - 5 nisan tarihleri arasında samsun piyade taburunda yaptığım askerlik. bundan sonra yapacak kişilere en önemli tavsiyem 18 gün boyunca hiçbir şeyden şikayet etmemeye çalışın. sürekli şikayet edenlerden de mümkün olduğunca uzak durun. onlarla takılırsanız sizin de enerjiniz düşecek ve günler daha zor geçecek. neşeli ve esprili kişilerle takılırsanız da bir o kadar zevkli ve hızlı geçecek günler. yaptığınız her şeyden zevk almaya çalışın. marşları ve yürüyüş kararlarını bağırarak söyleyin mesela. eğitimlerde aktif olun. yemek gibi duş gibi ufak şeyleri dert etmeyin. söyleyeceklerim bu kadar. gidin yapın işte bu saatten sonra ben mi yapayım*
  • sosyal medyanın göt yanığı turnusolü :d
  • haftaya çankırı'da eda edeceğim askerlik türü.

amk kimse yok mu çankırı'dan koca bölükte bir ben miyim aq?
  • kiminin patates soymayı yeğlediği kiminin para vermek istediği zor bir durum.
  • iskenderun deniz er eğitim alayıdan 23 nisan günü elimizde minik türk bayrakları ve uçan balonlarla yemin edip ayrılacağım askerlik türü. nasıl denk getirdiler bu tarihe bilmem.

edit : günler güzel geçiyor. burası rahat. ergen ergen davranmayın yeter. tüm çavuşlar ve uzmanlar iyi insanlar. mal değilsen her konuda yardımcı oluyorlar.
  • kıdem tazminatı alıp bedelli askerliğe giden suserlar yeşillendirebilir mi? sormak istediklerim var. teşekkürler
  • maltepe ikmal maliye ve manisa komando koşullar açısından en zor birlikler olarak öne çıkıyor. buralara giden arkadaşlar parayı mı eksik yatırdı? bir çok yerde sembolik olarak yapılan eğitimler buralarda gerçekten yapılıyor.

artık 21 gün giden gitmeyen ayrımını geçtik; 21 günü sembolik olarak yapanlar ile 21 günü hakiki yapanlar şeklinde bir ayrım oluştu. sebeplerini bilen var mıdır?
  • "-abla, burasi ayni prison break fox river hapisanesi, is mangasi falan da varmis, rica edicem o kisiye bu islerle ilgilenen...
    + ha abruzzi bildigin.. asfksjdksjdkdjks
    - asdkshsksks evet, cay ocagina girmeye calisicam ne bu ya."

"- abla valla cök kalktan baska bisey yapmiyoz. sabah ayri çök, aksam ayri. biktim. 520 dakika çöküyoruz. benim bile dizlerim agridi surekli cöküp, kalkamamaktan... (sporcu)
    + e iyi de olm çökmenin manasi ne, niye yani... askere sabir testi falan mi asdkdhdjksjks
    - biz de anlamadik, bize gicikligina yapiyolar bence askdhdmdksjks"

"- abla, gecen gun yemekhanede ekmekciydim.
    + puahahahhahaahah ekmekci mi?
    - neeeey gulme, 6000 kisiye ekmek verdim 2 dilim asdksnsksjks" (abla hemen telefonda ismini ekmekci diye degistirir tabii ki ehehehhe)

safak 11 <333 asdksjskjsks

hepinize booooool sabir, kolay gelsin genşler!
  • her geçen gün şantiyeden adam eksiltir.

ulan herkes mi bedelli bekliyordu.. çalıştıracak adam kalmadı.
hesabın var mı? giriş yap