• her gün eşofmanla sağda solda gezerken, resmi törenlerde takım elbise ya da kumaş pantolon giymek zorunda kalmak. ilk defa resmi kıyafetle görenlerin şaşkın bakışlarına maruz kalmak. beden eğitimi öğretmenimi tanımamışlığım var.

bi de, herkesin onlara "bedenci" demesi. gururları kırılıyor.

not: başlığın başa kalması.
  • herhangi bir zorluğu yoktur. öğrencileri ip gibi dizersin, yoklamayı alırsın ellerinede bir top verip odana çıkarsın.
    bu kadar basit.
  • benim ortaokuldaki beden öğretmenim fok balığı gibiydi, adam iki adım atsa nefes nefese kalırdı ama hiç de fit olmak gibi bir zorunluluğu varmış gibi yaşamıyordu. ama peşimizden koşarken çok zorlanırdı bak.

örnek olarak koşmak diyebilirim o halde.
  • mülakatlara hazırlanmak.

öğretmen olmadan önce girdiği mülakatlar cidden zor. o zorluğu yaşadıktan sonra bırakın da odasında eşofmanlarıyla takılsınlar.

not: beden eiğitimi öğretmeni değilim. bi ara olmayı çok istemiştim o kadar. tüm beden eğitimi öğretmenlerini sevgiyle anar, ellerinden öperim.
  • biz sabah 8 akşam 6 tüm gün ofiste çalıştıktan sonra, bir de kilomuzu koruyalım diye eve gelince o yorgunlukta spor yapmaya çalışıyoruz, adamlar ise spor yaptıkları için üstüne para alıyorlar, bir de "işimizin zorluğu sürekli fit olmak zorundayız" diyorlar.
    şaka mı bu?
    fit olmanın asla listede yer almaması gereken zorluklardır.

edit: başlığı açan "fit kalmayı" bir zorluk olarak tanımlamıştı. ancak silmiş yazısını.
  • top oynarken kıç üstü düşeni mi dersin, kolunu bacağını kıranı mı dersin.. herhangi bir sağlık sorunu yaşandığında ilk aranan kişi okulda beden eğitimi öğretmeni olur. bunun dışında çok da bir zorlukları olmasa da bazen garip idareci tavırlarına maruz kalmalarına üzülmüyor değilim.
  • bakmayın beden eğitimcilerin zırlamalarına, hiç bir zorluğu yoktur. bu kişilerin türk sporuna katkıları sıfıra yakın olup atandıktan sonra bir spor organizasyonuna katılanını bir spor ile uğraşmaya devam edenini zor bulursunuz. geriye dönük olarak beden eğitimi dersinin kişisel gelişimime katkısına bakınca hiç bir şey bulamıyorum. derste yaptığım sporun kat ve kat fazlası dışarıda yapıyordum.
  • yok yok piçliğine yapıyo ya!
  • hiçbir çocuğun ciddiye almaması
  • adam gibi taze çay bulabilmek. candy crashteki fişneleri aşağı indirmek. adamların yükü ağır arkadaş.
hesabın var mı? giriş yap