• izzet çapa'nın akaretler'de bugün açacağı bira pubı. sokak yemekleri ve 100 çeşitten fazla bira olacağı söyleniyor. gidip görelim bakalım. bu da instagram hesabı:

https://www.instagram.com/beerhalll/
  • izzet çapa mekanı dendiğinde akla gelen her şeyin olduğu mekan. değişik, farklı, yeni konsepti olan ve insana kendini iyi hissettiren rahat bir ortam. 100 çeşide yakın biraları var ki, dün gece gittim sadece chimay yoktu. kwak kendi özel bardağında servis ediliyor. yemek menüsünde çeşit az. sadece hamburger var. hani becerilip odun ateşinde pizza da uydurulabilseymiş muazzam olurmuş. hamburger 24 tl, biralar markasına göre değişiyor. oturma düzeni paylaşımlı. yani siz sevgilinizin gözlerine bakıp romantizm yaparken yan sandalyedeki adam askerlik anılarını anlatabiliyor. klasik çapamarka mekanı olarak 6 ay sonra kapanmazsa başka girişimcilere de ilham verebilir. biz de isteriz brüksel'deki gibi 250 beers türü bira dükkanlarını ama elde olan bu.
  • açıldığı hafta ön yargılarla gittiğim ancak ilk izlenim olarak ön yargılarımı bana yutturmuş mekandır. içeri girdiğinizde farkını hissettiriyor zaten. kendine has ve çok özellikli bir yer. yemek menüsü istanbul'daki bira evlerini öttürür diyebilirim. self servis olarak hizmet var ve yemek çeşitlerine göre mekanda ayrı konuşlandırılmış karavan tipi yerlerde yapılıyor. içeride sigara içilmemesi tercihen olumlu. böyle bir yer duman altı olmamalı gerçekten. uzun uzun yazabileceğim, ancak gidip görülmeden pek bir şey ifade etmeyen ince dekor ayrıntıları var.

bira çeşitliliği açısından biraz vasat buldum. the united pub, bira çeşitliliği açısından öttürür burayı. ancak daha yeni olduğu için toparlayacaklarını düşünüyorum. fiyatları perakende fiyatına yakın. bu umarım böyle kalır. ülkede bira kültürü popülerleştikçe fiyatları da artıyor. ancak izzet çapa, yeni mekan olmasıyla da birlikte fiyatları aşağı çekmiş. bu yönden oldukça olumlu aslında. tripel karmeliet ya da chimay, united pub'da 24tl iken burada 17tl civarında ki bu baya büyük bir fark.

sosisli sandwichleri dehşet güzel. hamburger menüsü ve etleri de çok lezzetli. 3tl'ye shot burgerleri var ve resmen iki tane yense doyurur. shot burger eti de kaliteli bunun yanında. kaliteden ödün vermemişler yani. tatlıları da oldukça güzel. yalnız self servis olayı aslında olaya renk katsa da, siparişlerin takibini yapmak çok zor oluyor. yani orada beklemeniz gerekiyor. yoğun gününde gitmemiştim ama yoğun zamanlarda nasıl sıra olmuyor merak ediyorum. bir şekilde ismin yayınlandığı tvler olsa ya da uyarıcı bir alet verilse ve sipariş hazır olduğunda uyarı verilse falan daha kolay olabilir.
    bira çeşitliliğini uygun fiyatlarla arttırsalar ve self servis de olsa uyarı ile siparişi almamızı sağlasalar güzel olabilir.

güzel bir gün geçirmek için tercih edilebilecek güzel bir yer kazandı istanbul. umarım kendisini bozmaz. ancak the united pub'ı satacağım bekleniyorsa yanılınıyor. arada gidilir sadece. *
  • kapısından içeriye ilk girdiğiniz anda size sanki back to the future filminin bir sahnesindeymişsiniz gibi hissettiren, her an olmasa da arada kulağınıza güzel şarkılar çalınan, hint işi ve diğer çeşit ithal biraları da makul sayılabilecek fiyatlarla size sunabilen iş ya da okul çıkışı arkadaşlarla takılmalık akaretlerde koğuşlanan enerjik ruha sahip bir mekan.
  • efendim iyi mekan hoş mekan.akşam 18.30 dan sonra hava boşluğu bulana aşk olsun.çalışan çocuklar on numara.ancak fıçı bira olarak inanılmaz zayıf.bira çeşidi eh işte.kadıköyde önünüze sayfalarca bira menüsü gelen mekanlardan sonra barı hayal kırıklığı yarattı.müşteri profili beyaz yaka.şu aralar çok popüler fikir güzel mekan hoş ancak kalabalık değilken keyif alınacak mekan.ona göre ayarlayıp gitmekte fayda var.bir de ilk kez gidecekler için söyleyelim.her şey self servis.bir taco bir hamburger, hotdog bir de fries köşesi var.bardan içeceğinizi aldıktan sonra yanına ne alacaksanız bu bölümlerden kendiniz gidip alıyosunuz.afiyet olsun.bira fiyatları makul yiyecekler ise orta karar fakat f/p olarak yüksek.
  • kapida sirasi olmakla beraber icerisi acayip kalabalik. arkadaslarla grup halinde gitmek keyifli olabilir ama boyle cift icin cok uygun degil.
  • yukarıda da bahsedilmiş, fıçı bira seçeneği inanılmaz zayıf mekan. erdinger, kozel dark, efes ve bomonti dışında fıçı bira yok. bizim gittigimiz gün menüde olan fıçı erdinger de yoktu. bunun sebebinin aynı gün yaptiklari şişe erdinger tanıtımı ve satış çabası olması nedeniyle fıçı erdinger vermeyi uygun bulmamaları olduğunu düşündük. şise bira olarak ne sorduysak yoktu. bira sevdalıları için farklı bir seçenek sunamıyor maalesef, dünyayı da baştan yaratmıyor. bira fiyatları makul ama. yemek kısmı güzel düşünülmüş, seçenekler ve lezzetler iyi, ancak mekan o kadar kalabalık ki, 3 kişi gittiğimiz mekanda self servis bira, yemek standları arasında mekik dokurken 50 dk'ya yakın beraber otuamadık ve aynı anda yiyip içemedik. çok sevemedim ben bu mekanı. takip ettiğim bira bloggerlarının da övmesiyle bayağı merak etmiştim ama beklentimin çok altında kaldı. mekandan çıkıp kendimizi united pub'a attik. derin derin nefes alıp, o neydi gız der gibi birbirimize bakıp biralarımızı sakin sakin bitirdik.
  • kalabalıktan bunalan, boğulan biriyseniz tamamen uzak durmanız gereken bir yer. hafta içi gittik ve saat 7'ye doğru yürünemeyecek haldeydi. her şeyden önce bilmem kaç çeşit bira olduğunu iddia eden bir mekan için fıçı bira çeşidi çok az. sadece efes, kozel, erdinger ve bomonti var. tuborg zaten yok. şişe olarak da brooklyn'lerin hiçbiri yoktu, hiçbir zaman da gelmemiş. hiçbir zaman gelmediyse menüde neden var? en uyuz olduğum şey, menüyü yenilemek zor bir şey değil, elinde olmayan şeyi çıkar işte şu menüden. içerisi aşırı sıcak. yemek almak için sıraya giriyorsunuz ve 20 küsur lira ödediğiniz hamburgerin boyutu mc donalds'ın normal hamburgeri kadar. oturacak yeri bulsanız bu sefer etraf kalkmanız için gözünüzün içine bakanlarla dolu. öyle işte. kısacası rahat rahat oturup keyif alınacak bir yer değil. piyasa mekanı, eline birasını alıp etrafı kesmek isteyenlere göre tam.
    buradaki bira çeşitliliğini "çeşitlilik" sananları kadıköy'e belfast'a, the harp'e, zeplin'e bekleriz.
  • düşünce güzel ama piyasa mekan olmanın ötesine geçememiş. içeridekilerinin yüzde doksanının elinde plastik bardakta efes fıçı var ama bira mekanısın diye geçiniyorsun.

bir de rezervasyon almayıp da, organizasyon var diye aynı gün mekanı kapamaları hoş değil.

olmamış.
  • son dönemde neden bu kadar overrated olduğunu anlayamadığım izzet çapa mekanı.

şuradaki bira türünün iki katı, beşiktaş elma pub'ın yan sokağındaki united pub'da var, üstelik adamlar kendi biralarını da yapıyor.
hesabın var mı? giriş yap