• bundan tam on yıl önce ölmüş, emniyet amiri olan babamı hatırlatan bir kişilikti. idealleri uğruna defalarca rütbe tenzili yemiş, emekli olmak zorunda kalan biriydi. her seyredişimde aklıma gelirdi. babamı unutmamamın tek yolu olmuştu bu dizi. giydiği deri ceketi, sakalı, bıyıkları, hatta diz kapağında silahını kurması bile aynıydı. günlerce eve gelmemesi, geldiğinde de birasını açıp, belgesel izlemesi bile aynıydı la. benim ölmüş babamın tekrar vücut bulmuş haliydi.

şimdi sen bitiyorsun ya, beni tekrar öldürüyorsun. ama bu burada bitmez. seni tekrar tekrar izleyip. ta ki ben ölene kadar babamı her gün yine dirilteceğim.
  • yazıldı mı bilmem ama;
    detaya gel detayaaa.... behzat ç. akşam sızar. sabah telefon sesiyle uyanır. sürünerek kalkar, telefonla konuşur, kapatır. işte detay: ayağa kalkınca, akşamdan açık kalan lambaları kapatır!!! breh breh breh... behzat ç. böyle bir dizidir.
  • dizideki karakterlerin zeka seviyesine göre (iq ve eq toplamı) sıralaması:
    1.ercüment çözer
    2.ağbimiz ("gel seninle biraz yürüyelim")
    3.memduh başgan
    4.behzat ç
    5.şule
    6.savcı esra
    7.hayalet
    8.cevdet
    9.akbaba
    10.şevket ağbi

250.harun
  • --- spoiler ---

ya allah affetsin ama ben bu barbaros doktorun karısıyla god of war'da savaşmıştım.

--- spoiler ---
  • --- eski bölüm spoiler ---

behzat: hesabı getirin lan
    garson: 160 lira abi
    behzat: oha lan adam mı soyuyosunuz siz.
    garson: pardon emniyetti di mi abi. 16 lira.
    behzat: la ooolum dogru düzgün bi hesap çıkar.
    garson: 40 lira iyi mi abi?

--- eski bölüm spoiler ---

useful bullet sahneyi gönderdi.

https://www.youtube.com/watch?v=mmv0rdmvsnw
  • 91. bölümüyle askeriyede nasıl 'kaza' ile asker ölüyormuş bunu gösteren dizi

benim kardeşim şırnak cudi'de uzun yürüyüşlerle ve sırtında bilmem kaç kilo çantasıyla gittiği nöbet alanında güya ülkemizi muhtemel düşmanlardan koruyordu. vazifesi buydu. bir gün boynu ağrımaya başladı. bunu komutanına söylediğinde komutanı ona 'benim de boynum ağrıyor,bişey olmaz geçer' cevabını verdi.uzunca bir süre kardeşimin hastaneye gitmesine izin vermediler.açıkçası geçiştirdiler.
    kardeşimin ağrıları şiddetlendi ve boynunu ağrıdan hareket ettiremez hale gelince ancak onu hastaneye gönderdiler.
    sonuç mu?

kanserli hücre.nazofarenks adı.

kardeşim öldü.

bölüm sonunda ağlayan babayı izleyemedim.hadi ben bir abla olarak yine izlerdim de,annem yanımda oturuyordu.elim kumandaya çarpmış yalnışlıkla kanal değişmiş gibi numara yaptım.sonra da gittim yattım.
  • --- spoiler ---

hayalletten ankara gerçeği. -üst geçidi kullanan bir kişi var onu da öldürmüşler !

--- spoiler ---
  • hayalet karakterinin aşık olunca yalnızken hallerini çok beğenmiş bayanlar, bize de biri böyle aşık olsa hemen veririm diyen bile var,
    sizin o hayır dediğiniz çocuklar da size aşıkken öyle oluyor, yalnızken, illa kameraya çekip yollasınlar mı.
  • ulan allahsızlar durduk yere bu kadar entry girilir mi dizi tekrar başlıyor sandım yemin ederim.
  • iş için gittiğim ankara'da beni ergene bağlatan dizi.

"behzat ç.'nin evi buraya çok yakın. gidelim mi?" diyen arkadaşa "hayır" demek mümkün olmadı.

https://www.hizliresim.com/j0b0oeq

amirimin evinin son hali budur.. o koltuğu camdan görmek bile başkaydı.
hesabın var mı? giriş yap