• üniversitede öğrenci evinde apartmandaki komşular bize aşure vermemişlerdi. dr.oetkerin aşuresini yapıp yemişdik. utanmalari için bir kaç paket alıp yapıp dağıtmayı düşündük ama vize haftası onla mı uğraşalim dedik.
  • bana geldi komşum sağ olsun.:)
  • ben de bekliyorum gelecek diye ama yok. geçen senelerde en az birkaç komşu gönderirdi ya da iş yerinde becerikli bir arkadaşımız yapardı. pandemiden dolayı sanırım artık insanlar yapsa da dağıtmıyor. kendim de beceremiyorum. ah bu pandemi aşuremize de taş koydun.

edit: beklenen aşure nihayet geldi.
    çok mutluyum çok
    benden mutlusu yok.
  • benimkini sürat kargo’ya verdiler sanırım.
  • maalesef eşimin istanbul dışında olması sebebiyle tek başına yaşayan ve aşure yapmasını bilmeyen biri olarak, komşu ve arkadaşlardan beklediğimdir.

bugün telefonda bu konunun muhabbeti geçti. sözlükte görmek hafif gülümsememe sebep olmuştur.
  • dün aşure yaptım ama verecek kimse bulamadım, herkes tatile gitmiş... kapıları çaldım çaldım, kimse açmadı. hiç bir yere gitmeyen tüm yıl evde oturan amca bile yoktu. iki yaşlı teyze ve ben kalmışız koca mahallede neredeyse. hüzünlendim ve yarısını kendim bitirdim. tatile gidenlere aşure yok, biz emekçiler ve yalnızlar hak ediyoruz aşureyi.
  • ben de komşular belki aşure getirir diye bugün hiç evden çıkmadım sözlük.
  • aradığım aşure entryi girdikten 12 dakika sonra gelmiştir. allah uğraşandan yapandan gani gani razı olsun. çok teşekkür ederim. yalnız olmadığımı görmek çok mutlu etti...

görsel
  • bir yanda yokluk bir yanda bolluk. beklenen aşure beklenmedik ölçüde gelince artık şu şundan daha güzelmiş diye kıyas yapar da olduk. millet bulamazken...insanoğlu çok nankör.
  • yazarın ne kadar eski kafalı olduğunun bir göstergesidir.
    mazide kaldı böyle şeyler sayın yazar. artık insanların birbirinden nefret ettiği ve hoşgörü kelimesinin tedavülden kalktığı zamanlarda yaşıyoruz. malesef.
hesabın var mı? giriş yap