• flu'nun yedinci şarkısı. :)

ah bu seni sevmek bilmecesi
    gecelere dert oluyor
    bazen evrenimi kaplayan bu koca gerçek
    bir anda bir hiç oluyor

-ben- suyun akışı gibi
    gecenin batışı gibi
    yalnızın bakışı gibi
    yorgunum
    senden suyun akışı gibi
    yalnızın bakışı gibi

belki bir gece
    aynı yıldıza bakar ağlarız
    belki bir gün
    uzak bir şehrin sonbaharında yaşlanırız

sen bu dünya yanıbaşında
    başkalarına dönüyor da dönüyor
    aklımda sen olunca teker teker sönüyor
    anlamın ışıkları
  • feridun düzağaç'ın en güzel şarkılarından birinin adıdır. yepyeni, fırından yeni cıkmış sıcacık bir şarkı..
    geçtigimiz günlerde piyasaya çıkan son albümü flu'da yer almaktadır.

http://www.youtube.com/watch?v=6yrmce1ypk4

belki bir gece
    aynı yıldıza bakar ağlarız
    belki bir gün
    uzak bir şehrin sonbaharında yaşlanırız..
  • flu nun en güzeli olmasının yanı sıra feridun düzağaç şarkılarında ilk ona girer rahat benim için. cog güzel olmuş.
  • "belki bir gece aynı yıldıza bakar ağlarız...
    belki bir gün uzak bir şehrin sonbaharında yaşlanırız..." dizeleriyle, eylül akşamı'nı anımsatan, feridun düzağaç şarkısı.
  • eylül akşamı'nın gelecek kipiyle çekilmiş, insanı belkili iç geçirmelerle dolduran feridun düzağaç yenisi. flu'nun da açık ara en güzeli.
    ve geceye en yakışan kelime belkiyse, kendisine de en yakışanı bu olmuştur albümde.
  • flu'nun genel olarak birbirine benzeyen halleri içinde seyrüsefer ile birlikte en fazla fark edilen (özellikle vokal olarak) iki şarkısından biri.

edit not: nedendir bilmem "bakar ağlarız.." kısmında yaz ve alanya ve kumsal geliyor aklıma.
  • uzak bir şehrin sonbaharında yaşlanma "belki"sine kurban olduğum şarkıdır. kadehimi sonsuz umudumla dolduruyorum ve "o gece"ye kaldırıyorum. "belki"sine rağmen...
  • yıldızsız bir ilkbahar gecesinde, yıldızlı bir geceye inandıran şarkıdır.
    bir gece, mutluluktan ağlayacağım, aynı yıldıza bakıp...
  • "belki bi gece aynı yıldıza bakar ağlarız
    belki bi gün uzak bi şehrin sonbaharında yaşlanırız. "

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=6yrmce1ypk4)
  • bana feridun düzağaç'ın şarkılarının melodileri sanki hep aynıymış gibi gelirdi nedense. adam sanki aynı melodiye farklı sözler yazıyor gibi düşünüyordum, az evveline kadar.
    alakası yokmuş. bu şarkıyı dinledim ve neden böyle düşündüğümü anladım; sözler o kadar melodinin önünde ve o kadar ortada, yalın ve bizden ki ben melodiyi kaçırıyormuşum aslında.

o kadar hepimizin içinde, hissettiğimiz; ama dillendiremediğimiz bir şarkı ki bu...
    öyle bir şarkı ki...
    bir şarkı ki...
    şarkı...

ki...

sanki dünya yanı başımda başkalarına dönüyor da dönüyor,
    aklımda saydıkça teker teker sönüyor anlamamışlıklarım.

neyse, ben susayım da, şarkı anlatsın.
hesabın var mı? giriş yap