• abilerin iş tanımı ne oluyor acaba?

"valla, bella hadid'in üstüne beyaz bir şeyler fışkırtıyorum. hem de herkesin ortasında. tabii bella da çıplak iken. boydan hem de. bazen memesine oluyor, bazen poposuna. sonra o kuruyor üzerinde. onunla gezmeye devam ediyor. bir süre sonra da kuruyunca çıkartıyor. benim işim de bu." falan diye anlatmasında hiçbir yanlışlık yok çünkü.
  • poliuretan mastik lan bu bildiğin. her nalburda bulunur. deriye zarar vermeyen ve hızlı kuruyanını yapmışlar pazarlıyorlar işte. değişik olması dışında hiçbir esprisi yok, neyse moda sektörü belli zaten hayırlı işler

mesajdan uyardılar böyle bir şey varmış ve adı plastidip imiş.
  • düğüne geç kalıcaz fışkırtsana bey şunu üstüme.
  • yeni bi buluş olmadığı gibi 12 yıldır üzerine hiçbir şey katamamışlar. muhtemelen el değiştirmiş, bu şekilde yeniden pazarlamaya çalışıyorlar.

12 yıl önce
  • beni dumura uğratan bir olaydır. bilgi sahibi suserlerin bunun nasıl olduğunu, hangi malzeme ile yapıldığını açıklamasını rica ederim. teknoloji giderek başka yöne doğru evriliyor. gerçi bizde de en son papaz eriğini imam eriğine çevirme teknolojisi vardı diye hatırlıyorum*

sevgili suserler 2 ayrı link bırakıyorum.

bu arada bella da erik gibiymiş*

https://twitter.com/…?t=dp5m7ccsawy1uz57tdhwww&s=19

https://twitter.com/…?t=cgb0daddovbk8bt_wstujw&s=19

t: dur bakalım daha neler göreceğiz dedirten bir moda gösterisi.
  • valla tamam baya süper innovatif bir teknoloji gibi görünüyor mutlaka milyon tane kolaylık sağlar ama izlerken dünyayı kirletecek yeni bir şey dedim. o madde de kesin cilde hava aldırmayan poliüretan saçma bir petrol türevidir.

ben hayır diyorum.
  • ağzım açık şekilde izlediğim video.

hem o ilginç tekniğe ve elbiseye, hem de ağlayan kız bella'ya bravo diyorum.
  • eee, alisverise giderken ciplak mi olacagiz simdi? hehehe… metal para atinca, kopurte kopurte “ohh orama da biraz gucci, ayagima da biraz ysl” dedirten teknoloji ne guzel olurdu.
  • bir tekstil mühendisi olarak bu fikre hayran kaldım. yaklaşık olarak 4 5 yıl öncesinde böyle şeyler deneniyordu demek ki daha yeni kullanılabilir bir ürün ortaya çıkmış. fakat takdir edersiniz ki bunun konvansiyonel olarak kullanıma başlanması için üzerinde çok çalışılması gerekecektir. evde sizin kendi kıyafetinizi yapmanız belki mümkün olamayabilir ama cansız manken üzerine yine robotların bu sıvıyı püskürttüğü bir üretim şekli olabilir. bu tür şeyleri konsept araçlar gibi düşünebilirsiniz. bu şekilde piyasaya sürülecek diye düşünmeyin. mesela yırtılan giysiler için de iyi bir tamir kiti olabilir bundan.
hesabın var mı? giriş yap