• malum şahsın dünya kadın gününde beyanı. devamında da

--- spoiler ---

açık söylüyorum, bana göre kadına en büyük zararı, hayatı 'ekonomik özgürlük parantezine' mahkum eden anlayış vermiştir.
    --- spoiler ---

ben bunları torun sevgisine doyamamış bir babanın, kariyerini aile kurmanın önüne koyan 30'unu geçmiş kızına serzenişi olarak yorumluyorum. iyi de aile meselelerinize bizi niye karıştırıyorsunuz?
  • devamına yine katılamayacağım görüş. kadın ana olduktan sonra tek bırakılırsa nasıl geçinecek bu kadın? diye sormazlar mı?
  • ınsandir insan
  • kadin oncelikle anneydi bu toplumda zaten. sonra esinden zulm gordu nesillerce, ogullarindan saygi gormedi.. babasi cok sevdi elin oglu eve ekmek getiriyorum dedi karnindan bebek eksik etmemeyi gorev bildi. mutfaga hapsedild kadin gunduz, aksamlari yataga. gunler yapti kadinlar kendi aralarinda o da kabul gormedi. iste o babalar okuyun dedi kizlarina. kizlarina diyemedilerse torunlarina. karilarina yaptiklarini kizlarina yapmasinlar diye caba verdiler. o irdelediginiz kadinin ekonomik ozgurlugune siz erkekler mahkum ettiniz kadini. bu hali hosunuza gitmedi simdi evlere geri cagiriyorsunuz.. ama babalar ama kocalar hepiniz sorumlusunuz.
    haklisiniz, kadin calissa da anne. calissa da evini cekip ceviren yine kadin. calissa da eve gelen temizlikciden degil yine karinizdan istiyorsunuz yemegi. yorulan esinize kiyamayaniniz da vardir eminim. ama soz soyleyebiliyoruz biz kadinlar artik. essek gibi yorulsak da, zor yoldan da olsa daha ozgur hissettigimizden , anne olmadan da var olabilecegimizi ogrendigimizden; bu saatten sonra eve sokamazsiniz bizi. cunku tum dunyada yalnizca parayi veren dudugu caliyor...
  • genelde kadın gücünün engellenmesinde ve kadınların kamusal alandan dışlanıp eve hapsedilmesinde araç olarak kullanılmış, günümüzde hala sık sık kullanılmakta olan binlerce yıllık klişe bir laf.
  • benim için sadece öncelikle değil,öncelikle ve tek kadın annemdir.

çünkü ondan başka hiçbir kadın beni sevmedi,bana ilgi göstermedi.
  • berkin elvan'ın annesi neden yuhalandı o zaman?
  • bizi onemli yapan anne olmak ya da uretici olmak degil bunu daha kac kere soylememiz gerek
  • benim için anne, öncelikle kadındır.
hesabın var mı? giriş yap