• altın varaklıdır.

vergilerimizin harcandığı milyonlarca boş şeyden sadece bir tanesidir.

biz de zor günlerde aç kalmamak için boynumuzu bükelim.

edit: aynı markanın varaksız ama döküm desenli radyatörü 1200 lira civarıyken altın dökümlü olan 47 bin lira

desen kesmediyse demek.

bu arada bu itibar nesnesi virüsten etkilenen 47 aileye yapılacak yardıma denk
    ben söylemiyorum. sayın cumhurbaşkanımız söylüyor.

edit 2: twitter'da 450×228 ebatlarında olan kaloriferin fiyatının 2400 lira olduğu gösterilmiş ancak berat bey'in kaloriferinin ebatı 700×608 miş. aynı odada bundan birkaç tane, aynı yapıda ise onlarca olduğunu söylemek mümkün. 47 bin lirayı aşan bir harcama söz konusu. tek bir tane aldıysa bilemem :)

edit 3: sorular geldikçe celal eren çelik cevaplamaya devam ediyor. birisi çankaya köşkü'nden bu fotoğraf demiş. celal eren çelik ise abdullah gül döneminde yapılan tadilatları işaret etmiş.
    bir kerede 60 milyon tl yeni mobilya alımına harcanmış.

edit 4: bahsi geçen kaloriferin beylerbeyi sarayı'na ait olduğunu iddia edilince celal eren çelik, beylerbeyi sarayı'ndan fotoğraflar paylaşarak mevcut kaloriferlerin altın varaklı olmadığını savundu.

devlet sarayı diye savunanlar var ama
    takılan kaloriferler yeni model yahu. kim taktırdı onları oraya? varaksız model takılamıyor muydu?

bu kadar dar bir zamanda vergilerimiz hakkında endişelenmek hakkımız değil mi?

edit 5: "gerçek varak olmayabilir ve bu iddia çürütülürse kötü olur" diye mesaj geldi.

ben karşı tarafın yani akp'lilerin veya bakanı savunanların cevaplarını da edit'e ekliyorum.

basit bir vatandaşım. gördüğümü ve inandığımı paylaştım.

iddia yalan çıkarsa özür diler, bir daha siyasi başlık açmam. ne diyeyim?

bu arada ak partili arkadaşlar, ( seviyeyi düşürmemek için hitap ettiğiniz şekilde konuşmuyorum)

haber çıktığından beri önce çankaya sonra dolmabahçe sonra beylerbeyi ve şimdi de yıldız sarayı diyorsunuz. bir karar verin. melih gökçek "varak ucuz bir şey" derken, bazıları da kalorifer replika, gerçek değil diyor. "devletin sarayı o berat albayrak'ın değil" diyenler var. para harcanmış olmuyor mu o zaman? devletin deyince vatandaşın da oluyor mu acaba altın varaklar?

savunmalar çok çeşitli. bir karar verin.

haberin sahibi de ben değilim. abuk sabuk mesajlar atmayın.

habere olan güvenimden dolayı başlığı böyle açtım. bir vatandaş olarak sorgulama hakkımı kullanıyorum.
    asılsız çıkarsa onu da yazarım. cahilliğimden gocunmam, yanlışta ısrar etmem. bu örneğin ve görselin "israf iddiasında" tek olmadığını da hatırlatmak isterim.

yönetim başlığı "beylerbeyi sarayında 47 bin liralık kalorifer kullanıldığı iddiası" olarak düzeltirse daha doğru olur. haber paylaşılınca mekan bilgisi eklenmemişti.

edit: celal eren çelik'in son tweeti:

"bu aktroller gerçekten enteresan.arkadaş berat albayrak'ın bulunduğu yer ile ilgili bir iddiada bulunmuş muyum? hayır.arkadaşlar ille savunma yapacak ya "ama orası beylerbeyi sarayı" diyorlar. ha şu akp döneminde tbmm'den alınıp cumhurbaşkanlığı'na bağlanan saraylar değil mi?"

beylerbeyi sarayı cumhurbaşkanlığı'na bağlıymış. yapılan harcamaların sorumluluğu kime ait oluyor o zaman?
    harcama vergilerden yapılmış mı yapılmamış mı mesele burada. bilgisi olan arkadaşlar yazsın.

ancak bu noktada celal bey'in bir yanlışını da söylemeden geçmeyeyim: ilk haberi verirken "damat berat beyin kaloriferi" ifadesini kullandı. ben de o ifadeyle başlık açtım. şimdi de "ama mekan bilgisi vermedim." diyor. bu noktayı da açıklaması şart.

edit: bir tartışmayı ekleyeyim yorum kısmından

a kişisi:

1- berat albayrak’a ait dediği yer devlete ait beylerbeyi sarayı
    2- makam odası değil sarayın müştemilatında tüm bakan ve bürokratların ortak kullanımına açık bir masa.
    3- altın varaklı kalorifer değil restorasyon sırasında takılan replikalar.

b kişisi:

1- müştemilat dediğin yer sarayın üst bahçesindeki köşkler.
    2- ziyarete kapalı.
    3- çalışma ofisinde bu fiyatta bir petek kullanmak gereksiz.
    4- konukevi ve çalışma ofisi olarak kullanılan kısım emin olabilirsin ki sarayın kendisinden daha şatafatlı!

edit: hasan kaçan "ev benim" diyor :)

son edit: kaloriferlerin demir döküm olduğu ve varakların replika olduğu son gelen haberler arasında.

belge var mı belge? son bir kanıya varalım.

yazlık saray mı, replika mı yapıldı, müze mi, müzeyse ne zaman çalışma ofisi oldu?
  • iyi günlerde kullansın efendim.
  • şu israfa bak...
    47.000 / 2324 = 20 aylık asgari ücret yapar.
    ve şu an bir çoğu o asgari ücreti de alamıyor
    çünkü çoğu firma ücretsiz izne yolladı bu arkadaşları.
    işin ironik kısmı ise oyları bu kitleden almaları.

normalde napması lazımdı damadın?
    hani ihtiyat akçesi vardı, hatırlar mısınız?
    senin, benim kötü günler için ayrılmış paramız.
    onu kullanıp insanların işe gitmesine engel olması lazımdı.
    "ihtiyat akçesi nerede?" dediğinizi duyar gibiyim...
    bilmeyenleriniz için söyleyeyim; yedik biz onu. nasıl mı yedik?

ekrem imamoğlu yerel seçimi kazanınca seçimi tekrarlattılar,
    ekonomi darboğaza girince hoop ihtiyat akçesi hazineye aktarıldı.
    çokomel ve marshmellow bakanı çıktı "ekonomik hedeflerimizi tutturduk dedi".
    senin, benim kötü günler için ayrılmış paramızla dedi bunu.
  • abi peteğin de sakalın gibi çok yakışmış,
    fazla söze gerek yok,
    selam ve varak ile...
  • liste fiyatı 47 bin lira. o petek fabrikadan gelip oraya takılana kadar 94 bin lira olmuştur.
  • nasıl olmasını bekliyordun ki? bu halka böyle siyasiler müstehak. az bile; yakında altından bir takım elbise bekliyoruz.

edit: özelden "haber yalan çıktı, sil, düzelt yorumunu" yazan bızdıklar oluyor. 1 sana ne? git onu başlığı açana yaz. ayrıca bu durum doğru değil belki ama bir yerlerde altın çay bardaklarının, altın koltukların varlığından haberdarız. burda yoksa orda var değişen bir şey yok. salak saçma duyarlarınızdan gına geldi. fikirlerine değer verdiğim insanlar çıkmasa arada sırada gelen kutusunu komple kapatacağım.
  • adam altın vara'n'klı petek alıyor hiç çekinmeden. biz entry favorilemeye korkuyoruz.
  • kusmak istiyorum resmen
  • (bkz: tüyü bitmemiş yetim hakkı)

haram, zıkkım olsun.
  • sarayın yanında esamesi okunmaz.
hesabın var mı? giriş yap