• bir berber dükkanındaki en stresli anlardan birisidir. saç kesimi sonlarına yaklaşırken, saçını kestirmekte olan kişi bu anın yaklaşmasının verdiği stres ile hafiften terlemeye başlar. o an gelene kadar o denli kasılır ki, berber elinde ayna onay beklerken saç kestiren kişiden şaşırtıcı derecede ince bir ses çıkar, "iyi olmuş abi" diye. o ana kadar kasıla kasıla berber içerisinde verilen "ben delikanlı adamım", "belli bir karizmam var benim" içeriğindeki karizma arka köşedeki çöp kutusuna atılmış, "topl lan bu" içerikli rahatsız edici bakışlara maruz kalınır.
  • sac trasinin en onemli, toren niteligindeki anidir. enseye ayna tutma esnasinda berberin gerektiginden hizli, kacamak hareketlerde bulunmasi ensede bi bokluk oldugunun ve berberin size gostermemeye calistiginin gostergesidir.
  • karsiliginda salak bir yuz ifadesiyle kafa sallamakla mukellef oldugumuz bir gostermelik hizmet. smdiye kadar hic bir faydasini gormus degilim. mumkunse yapmasinlar, ucretten dussunler.
  • tam bu esnada gerek midir bilmem berber ciragi da aynadan size bakarak oyle manasiz siritir ki dukkandan kacmak icin can atarsiniz.
  • berberi ile muhabbet kuramayanlar için elbette anlam ifade etmeyen eylem. sorun berberin ayna tutmasında değil onu brown marka ense alma makinesiyle aynı mekanik duygusuzlukta algılayan müşteridedir olsa olsa. oysa o berberin brown marka ustasından miras makinesiyle bile ilişkisi bu tür müsteriyle olandan daha muhabbetli düzeydedir. bir dahaki sefere bir kulak verin siz de tıkırtısına bakın size neler anlatabilir.
  • her seferinde "enseden fazla almissin" derseniz bir sure sonra bir daha karsilasmayacaginiz eylemdir.
  • berberin bir "afferim!" beklediğinin habercisi eylem..
  • göz bozukluğu olanların traştan önce gözlüğü bir kenara atıldığı için kör gözlerle aynaya bakıp kafa salladıkları eylem.
  • en rahatsız edici olanı cevrede oturanların da berberin sanatını icra etmesine hayretle bakmalarıdır.kişinin yapısına göre "bakmayın lütfen utanıyorum." veya "ulan yarrak sana ne benim ensemden" diyesiniz gelir.sıra bekleyen vatandaş enseyi çok pis kesmiştir.
hesabın var mı? giriş yap