• - şştt
    + ?
    - 2 kişi var 5'te gel.
  • akabinde, mu$terinin kafasini ufak ama kararli bir durtme hareketiyle sac kesimine uygun pozisyona getirme gelir. burada verilmek istenen mesaj da "oyle di$arilara bakip daldim zannetme, ben burdayim gerekirse makasla tek kulagini alirim, akilli ol"'dur.
  • gölgesizler'deki kasaba berberi cıngıl nuri'nin basıp gidişini (daha çok da gitme hayalini) anlatan bakış.

şöyle bir hissiyat: "belki de ikiyüzlü bir pencere benim gördüğüm. ondan geçen bakışın hangi taraftan geldiği hem görenin hem de görülenin yaşadığı duygulara bağlıydı. üstelik ona ille içeriden ya da dışarıdan bakılacak diye kesin bir kural da yoktu, göz yetiyorsa aynı anda iki taraftan da bakılabilirdi. hiç kuşkusuz bu durumda kendisiyle karşılaşırdı insan; görse görse, bir pencereden eğilip bakan kendisini görürdü düş kadar yakın bir uzaklıktan… ola ki şaşırdı önce; bir yanıyla yüz yüze geldiği insanın kendisi olduğuna inanmak istemezdi. peki, ya pencerenin karşı tarafındaki; o inanır mıydı aslında kendisinin öteki olduğuna?"
  • telaşa mahal vermemek lazım dükkanın önünden hatun geçiyordur. güzel hatun kaçırmama konusunda %90'ın altında oynayan berber görmedim.
  • kulağın koptuğu, suratın kanadığı yada saçın amına koyulduğu andır.
  • bu bakışın bir de içeri giren yeni müşteriye atılan versiyonu vardır. misal, berber kafana doğru eğilmiş saçını makaslarken, içeri giren müşteriye şöyle kafasını kaldırıp bir bakar, sonra bir anda toparlanır, ellerini birbirine vurarak veya gömleğine sürerek kıl tüyden arındırır, " abi hoşgeldin" diye selamlamaya gider. sen ise daha, pat diye tıraşının bir kenara bırakılmasının şaşkınlığını tam yaşayamadan, berber geri gelip aynı hızla saçlarına girişir.

ayrıca

(bkz: berberlerin hep gömlek giymesi)*
  • kuruşemişciniz de aynı anlık bakışı, içine kuruyemiş dolduracağı kese kağıdını açarken tavana yakın bir yere konuşlanmış televizyona atar.
  • 1 level üzeri her yeni turda ntvspor alt yazılardan maç skoruna bakar.
hesabın var mı? giriş yap