• ..
    emperyal otelinde bu sonbahar
    bu camların nokta nokta hüznü
    bu bizim berhava olmuşluğumuz
    bir nokta bir hat kalmışlığımız
    bu rezil bu çarşamba günü
    intihar etmiş kötümser yapraklar
    öksürüklü aksırıklı bu takvim
    ben hiç böylesini görmemiştim
    vurdun kanıma girdin itirazım var
    ..
    (bkz: attila ilhan)
  • geçenlerde birisi kullanmıştı merak ettiğim kelimedir. yararsız anlamında kullanılıyor. dilimize de farsçadan geçmiştir.
  • heba etmek anlamında. o değerin boşa gitmesi.
    çok da mühim değil amaaaan herkesin hayatı olmuş berhava.
  • bugün bir kitap cafede can sıkıntısından elime alıp karıştırmaya başladığım ve sonrasında bana fazladan 4 çay daha içirip kendini zorla bitittiren abdullah öztürk isimli bir yazara ait kitap. daha girişinden itibaren kendini farklı bir dünyada hissediyorsun. kitap bir roman değil, kendini özdeşleştireceğin bir baş karakteri yok. doğrudan yazar ile iletişim kuruyorsun. bu herife ne yaşatmışlar da bunları yazmış diye düşünüyorsun.

beni kendine bağlayan kısıma geleyim; yazar alıştığımız gibi ben aşık oldum beni sevmediler beni aldattılar diye ağlamıyor cümlelerinde. aşk bunları hissettirir, yaşamak bence böyle bir şeydir falan filan diye aforizma yapıyor.

yazar kitabına özgeçmiş bile koymamış, kaç yaşında, hayatta mı onları bile bilmiyoruz. tek bildiğimiz hayatı tavanı gökyüzü manzaralı bir cezaevi hücresi olarak tanımlıyor. seni tanımıyorum ama kalemin daim olsun reyiz.
  • sanırsam saian'ın çıkaracağı yeni albümünün ismi.

saian, ocak ayından beri tweetler atıp albüm çıkaracağı mesajları veriyordu.

su ısınmaya, kazan kaynamaya başlamış, kara bayrak çekilmiş sanırsam.

rapin protest alanını kaliteli bir iş bekliyor!

pembe dünyalarında oportünist takılanlar, geri çekilsinler. heceleyenlerin nutukları tutulabilir. dikkat, otonom piyade uygun adım ilerliyor!
  • an itibariyle dijital platformlara düşmüş yeni saian sakulta salkım ep'si
  • saian'ın bugün çıkan albümü. bayağı tabirle çıldırıyorum. oh.

albümde ss'e gardaşı patron, allame ve çağrı sinci eşlik ediyor.

saian - berhava | spotify

parça listesi:
    1. yerdeniz
    2. berhava
    3. kitsch feat. allame
    4. gouki feat. patron
    5. kendime bir zarf
    6. göğe bakmak için feat. çağrı sinci
  • sonunda geldi beklenen. saian’ın yeni ep’si.
  • saianın yeni çalışması. cemal süreya'dan ismet özel'e güzel şiirlere de selam vermiş. öfkelilerin bayrağı olacak sisteme karşı*.
  • saian ss miğfer!
hesabın var mı? giriş yap