• optacan verilerine göre son beş yılda en çok puan toplayan takım. sırası ile şu şekildedir. *

süper lig'in son beş sezonunda en fazla puan toplayan takımlar:

beşiktaş : 322
    fenerbahçe : 300
    başakşehir : 298
    galatasaray : 296
    trabzonspor : 232
  • benim kaderim bu takıma çok benziyor. hep bir şeyler iyi olurken sebepsiz belalar başıma geliyor.
  • devre arasında gerçekten takıma direkt katkı verecek oyuncuları transfer etmesi gereken takımım. yusuf ve ernst transferlerini hatırlayın. bir anda takımın çehresi değişmişti. şu anda yapılması gereken orta sahaya bundesligadan sebastian rudy, gelson fernandes , christoph kramer gibi bir oyuncu kiralamak. orta sahadaki boşluk nasıl görülmüyor anlamıyorum. takımın ön tarafı çok yaşlı. quaresma babel kaybedilen topun peşinden koşamıyor, topu kaybedince geri kazanamıyoruz. burak bu konuda onlardan daha kötü. ljajic oyuncu özelliği gereği bu konuda zayıf kalıyor. şener özbayraklı ligin 2. yarısında bu takıma zerre katkı sağlamaz, boşa para harcamaya gerek yok sene sonu sağ bek alınır. allah kitap aşkına şu tolgay, medel, gökhan töre, love, larin, tolga’dan kimi gönderebiliyorsanız gönderin şu takıma 1 adet tank gibi bir orta saha getirin. yoksa oyunumuzu oynayamayacağız ve çok gol yiyeceğiz.
  • 2017/2018 sezon başı 3, 2017/2018 ara transfer dönemi 3 ve 2018/2019 sezon başı 2 kulvarda ilerleyeceğimiz periyodlar öncesi gökhan gönül'ün yanına iyi kötü bir sağ bek aramayı düşünmemiş, 2018/2019 ara transfer dönemi sezonun geri kalanında tek kulvarda ilerleyeceğimiz 17 maçlık periyod için gökhan gönül'ün yanına sağ bek arayan bir garip transfer komitesine sahip takımım.

beşiktaş başlıklarında transfer görüşleri hakkında yazdığım tüm entrylerde sağ bek ihtiyacından bahsetmişimdir, ama şu an adem ljajic'le beraber hücumu yönlendirecek ve ljajic yokken onun mevkisini yedekleyecek bir oyun kurucu orta saha yerine sağ bek aramamız beni çok şaşırtıyor. bu görevdeki diğer iki isimden biri kadro dışı tolgay, diğeri de artık kimsenin bir şeyler beklemediği oğuzhan. zaten alacağımız sağ bek gökhan gönül'ün sakat ya da cezalı olduğu ilk maça kadar oynamayacak, gökhan cezalı duruma düşerse cezadan dönüşünde gökhan'ı kesemeyecek, ve de en acısı, zaten sağ bek rotasyonunda hocanın gözünde adriano'dan bile sonra gelecek. niye hala sağ bek arıyoruz ki?
  • hayatımın önemli bir yerine sahip camiamın şuanki kötü yönetimden vazgeçip takımın geleceği ve taraftar için başkan, teknik direktör ve yönetim kurulu olarak acilen kulüpte reform gerçekleştirmeliler.
  • bu sezonun klasmanı itibariyle, evet "her takım" tamı tamına olması gereken yerdedir.
    ama genel tarihi itibariyle zırvalayıp da, 15 sefer şampiyon olmuş, yüz kupası olan koca kulübe çocukça bir şekilde beşiktaş olması gereken yerde diyorsanız, büyük ihtimal ya gerçekten küçük bir kardeşimizsin, ya sorunları olan biri.

bende böyle bir entry görünmedigini, üstteki entry'den hareketle yazdığımı da ekleyeyim. gereksiz yazarları engelleyin.
  • forvetsiz galatasaray'ın şampiyon olma ihtimali yok. bundan sonra alsa bile uyum sağlayamayacağı kesin gibi. yani yarışta olmayacak. geriye başakşehir ve kasımpaşaspor'u geçebilecek tek hazır takım hüviyetinde olan kulüptür. burak sanılanın aksine beşiktaş'ın kurtarıcısı olacaktır çoğu maçta. hatta ilk maçında hat trick filan bekliyorum taraftarla bütünleşmesi için. geriye hoca faktörü kalıyor ki, şenol güneş; abdullah avcı' dan çok daha üst düzey bir hoca. kasımpaşa hocasıyla ve futbolcularıyla birlikte şampiyonluğa daha hazır bir kulüp ama mustafa hoca; kasımpaşa mı şampiyon olsun beşiktaş mı diye ikileme düşebilir ve konsantrasyonu bozulabilir. kısacası ikinci devreye iyi başlarsa şampiyonluğu alma şansı yüksektir.
  • adam sırf burak yılmaz takıma dahil edildi diye "ben beşiktaş'tan ayrıldım, bizi ayıranlar da sevdiklerinden ayrılsın" diye beddua ediyor. olm hayatındaki tek başarın beşiktaş hakkında 645 entry girmek mi lan? eğer öyleyse sizin ayrılmanız iyi olmuş.

sığıra bak. bir de burak yılmaz yüzünden beşiktaş'a küsmeyen, küsenleri eleştiren insanlara küfür etmiş sığır. siktir git ötede ağla...

hiç sevinmemiştim gelmesine ama senin gibi sığırları tribünden uzaklaştırdığı için burak yılmaz'a teşekkürü borç bilirim.
  • babel gibi neredeyse bir yıldır top oynamayan adamı göndererek

‘’bi de sözleşmesi sezon sonu sona ereceğinden üzerine de para kazanarak’’

doğru iş yapmış futbol takımı

şenol hoca da umarım takıntılarından kurtulur da bunun gibi oğuzhan gibi faydasızlara tahammül ettiği kadar orkan çınar‘a tahammül eder onu oynatır
  • burak yılmazı niye saymıyon üstadım .sonuçta tüm takımlarda oynamış :d
hesabın var mı? giriş yap