• bir tarafta fetö varsa diğer tarafta ki herkes kardeşimdir.
  • beşiktaş'ın 109. , fenerbahçe'nin 105. yılında 14 yaşında bi çocuğun ortaya attığı iddia. şimdiye kadar hepimiz uyumuşuz. hayat işte.
  • vay arkadaş. galatasaraylısı beşiktaş-fenerbahçe kardeşliği der, fenerbahçelisi beşiktaş-galatasaray kardeşliği... bize soran yok anasını satim. ortam iyice türk filmine döndü...

+ senin kardeşin bu!
    - hayır bu!
    / eah! bi siktirin gidin amına koyim!
  • (bkz: gagalı kızkardeşler)

akrabalıkları ezeldendir, şikeyi bile beraber yaparlar. atları çok sever, sürülen tarlalardan beslenmeye özen gösterirler.
  • yıllarca saha içi ve saha dışında birbirlerine rakip olan futbolcu,yönetici ve taraftarların 2019-2020 yılı sezonun ilk haftalarında neredeyse yöneticileri ve taraftarıları birbirlerini kardeş klüp ilan edecekler.
    hangi renklere gönül verirseniz verin,başarısızlık veya başarı gelip geçidir.
    daha 2-3 yıl öncesine kadar beşiktaş’ın türkiye ve avrupa’da başarılı olduğu yıllarda birbirleri hakkında çirkin sözler ve iftira atan bu taraftarlara şimdi ne oldu?

umarım bu dostluk ve kardeşlik sonsuza kadar devam eder.
  • üstteki yazarın dediği gibi spor; dostluk, kardeşliktir. beşiktaş, fenerbahçe, galatasaray, trabzonspor ve diğer takımların hepsi ülkemizin değeridir. bundan sonraki süreçte özellikle büyük takımların arasındaki ilişkilerde düzelmeler olacağını düşünüyorum. zaten beşiktaş resmi sitesinden ali koç'a tebrik mesajı yayınlamıştır. galatasaray'ın sitesinde göremedim ama onlarda tebrik mesajı yayınlarlar diye düşünüyorum.

edit: galatasaray tebrik mesajı yayınlamış, sitenin alt kısmında kaldığı için görememişim.
  • şüphesiz ki daha birkaç yıl evvelini hatırlamayan bir galatasaraylı tosuncuk hezeyanıdır. şimdi sevgili tosuncuk, biliyoruz ki bu futbol ligi 4 büyüklere çekilen kıyaklarla doludur. yıllarca 80 metreden çalınan penaltılar mı görmedik, bir hafta arayla bir takıma karşı aslan bir takıma karşı kuzu kesilen topçular mı, ceza sahası dışında kendini yere atıp penaltı alan forvetler mi, bir maçta çalınan 4 penaltı mı?.. ama bunların hiçbirinden sonra fenerbahçe takımı haksız avantaj sağlayan takıma karşı diğerlerini örgütleyip aynı pankartla sahaya çıkmadı. bak taraftarın takındığı gayriresmi tutumdan değil, bizzat kulüplerin yönetici bazında anlaşarak diğerine karşı örgütlenmesinden bahsediyorum, çarpıtma olmasın sonra. senin takımın sırf hatalı bir şekilde iptal edilmeyen bir gol yüzünden beşiktaş ve trabzonspor'la anlaşıp ortak pankartla sahaya çıksın, sonra vay efendim fbjk, yok öyle.
    (bkz: el değmemiş temiz bir lig istiyoruz)
    bu arada o kadar tosuncuk demişken deli nezihi'yi de anmazsak olmaz tabii.
    (bkz: nezihi tosuncuk)
  • bu aralar kendini iyiden iyiye göstermektedir

yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor.
hesabın var mı? giriş yap