• arkadaş biri de stadına helikopter indiriliyor galatasaray mı fetocu demiş. dolmabahçenin yanı şehrin göbeğine inmeyecek şehirlerarası toki arena dinlenme tesisine mi inecekti helikopter.
  • 1.googleda tamer kayacan diye bir tarihçi geçinen içoğlanı yok.
    2.kaynak diye türkçe'sini yazdığı metinde tüm özel isimleri büyük harfle yazan türk sözcüğünü ise küçük harfle başlatan türklük düşmanı bir içoğlanı var karşımızda.(benim yazdığımdaki büyük harf ''t'' ekşisözlük kurallarına göre küçüğe dönüştürülmüştür.)
    3.osmanlıca'nın o'sunu bilmeyen idiotlar bu metnin içeriği bile bilmeden bokunda boncuk bulmuş mağribi gibi kuburun içine atlamıştır.
    4.ki osmanlıca'da o-ö harfleri bile bulunmaz, ironik bir durumdur.bu sesleri karşılamak için kullanılan ve harfin üzerine konulan ''ötre'' işareti günümüzdeki u-ü seslerinin karşılığıdır.
    5.osmanlı dediğimiz devlet, kendine bile osmanlı dememiştir.resmi yazışmalarda büyük devlet anlamına gelen devlet-i âli ibaresini kullanmıştır.
    6.kıçını kaynak olarak gösterdiği metinde; havr(tiner) dediği sözcüğü geçtim, veled tekil-çoğulu çocuklar anlamındaki evlâd sözcüğü bile yok evlâd ::: ???? .
    7.iftira atma erdemine(!) sahip güruh bu açıklamaları anlayabilecek zekadaysa çektirip gidebilir şimdi...
    [http://www.nasilyazilir.net/…lad-nasil-yazilir.html çocuklar osmanlıca yazılışı
  • doğru tespittir.

entry tarihi bilgi içerir.

osmanlı zaman'ında bu fransız okuluna giden türk öğrenciler (tinerciler onlara "yosma" diyor) yani galatasaray liseli çocuklar, [veya ona benzer kimseler,galatasarayla bir ilgileri var ama] şeker satarlarmış ve satarken de "j'aime bon bon" (şeker severim) derlermiş. cimbombom lafı da buradan gelmekteymiş"

tabii o dönem şekere müthiş bir rağbet varmış. millet faydalı bir şey zannediyormuş.

o zamanın "avam" tabir edilen ve akşam yorgunluk atmak için madde kullanan (artık ot olur, tiner olur..) kesimi başlıkta iddia edilen işi yapmış.

bir efsanenin doğuşuna imza atmış.

hayatı hep gündüz siyah , gece beyaz görmüş.

şeker satıcı ve bağımlıları ile bugüne kadar süren bir anlamsız bir rekabete girmişler.

hep ağır çalışan kesim olduğu için kafaları her daim bulutluymuş. (hala da öyledir.).

ama bu cim bom lular .şekerden başka bişey bilmemiş..şeker satmış "zalad" almış ,şeker almış. "doğan" vermiş. şeker bulamadığında hep "fransız" takılmış.(hala da öyledir.)

son bilgilere göre ..(kaynak gtm)
    günümüzdeki şeker hastalığı ve insülin direnci belası da hep bu beyoğlu bon bon cuları nın yüzündenmiş.

sonuçta tinerciler erken ölmüş, ama parmakları tammış.

(bkz: jelibon)
    (bkz: haribo)
    (bkz: cim bom bom)`

böyle başlığa böyle entri..;)
  • bi bitemedi şu tiner, 6alatasaray, cincon, feneybahçe muhabbeti. hani goygoyuna yapılıyorsa neyse ama ciddi ciddi bu şekilde büyük laf soktuğunu düşünen varsa ya da bu laflara çok sinirlenen varsa bi doktora görünmeli. izleyin maçınızı, birbirinizi biraz kızdırın, gülünç geçin ve hayatlarınıza geri dönün. nedir yani?
  • iddia doğrudur yanlıştır çok önemli değil. adı üstünde iddia.

yalnız enteresan olan '' fransız olmaktansa tinerci olmayı tercih ederim'' gibi salakça bir atarla karşılaşmamız.

eh be beyinsiz kardeş, ben galatasaray taraftarıyım diye nasıl fransız oluyorum? galatasaray lisesinde fransızca eğitim veriliyor diye 20 milyon galatasaray taraftarı niye fransız oluyor?
    ayrıca sen yukardaki lafı ederek tinerci olduğunuz geyiğini kabullenmiş olmuyor musun? üstelikte iyi bir halt olduğunu savunarak.

o da değil, günün birinde sana bir fransızla evlenme, çifte vatandaşlık hakkı ve fransa'da yaşama şansı verilse, at gibi koşarak gidersin. burada neyin goy goyunu yapıyorsun allasen.
  • o zamanlar redbull icat olunmamıştı haliyle tiner redbull çakamıyorlarmış.

not:ispirto içen yosmalara hallenen tinerci
  • galatasarayliyim. bu iddiayi iceren ilk entride bir trolluk seziyorum. eger oyleyse, sapka cikariyorum. okurken yarildim.
  • hic diyecegim aklima gelmezdi ama: yaratici galatasaray taraftari

sakalar, komiklik bir yana da soyle arap harfleriyle yazili turkce'yi okuyamamak bana cok dokunmaya basladi. her seyden ote kendi kulubumuzun tarihini, kulubumuz uzerine yazilan yazilari, donemin onemli sahislarinin kulubumuz uzerine dusuncelerini, hicbirini okuyamiyoruz. hani su "eski mezar taslarini bile okuyamiyoruz" durumu var ya, tayyip'in de bi ara gundeme getirdigi, mezar tasi umrumda degil tamam da hicbir sey okuyamiyoruz, yuzlerce yillik bir tarihi bosluk soz konusu.

bu arada tiner icmek yasal mi? tiner ve tinerciligi ovmek suc olmasin bak.
  • adamların stadına helikopter indiriliyor ama fetöcü biz oluyoruz diye serzenişte bulunmuş bir arkadaş, haklı. fiko başkan helikopteri havada gördüğünde hemen aksiyon alıp stat müdürünü aramalı o da stat envanterindeki stinger füzelerinden birini çıkartıp helikopteri havada imha etmeliydi. ya da stadın tepesine branda çektirmeliydi ki çimlere inmesin.
hesabın var mı? giriş yap