• bu tür şarapta favorim olan bir kaç üzüm: narince, chardonnay ve kapadokya ürünü emir..
  • en lezzetli içkidir. özellikle tek başına içmek için yaratılmış olan içki. üçüncü kadehten sonra muziplik yapılabilir.

(bkz: bored to death)
  • eger ucuz sarap alinacaksa kirmizi saraba gore icimi daha guzel olan icki.
  • migroslarda uzunca süredir 13.90 tl den satılan beyaz kavak, hoş rayihası ve rahat içimi ile ucuz segment içinde en önerilesi markadır.
    şarap sarhoşluğuna mahsus sabahları zor uyanma sıkıntısının olmayışı ise başka bir artısıdır.

edit: bu entry nin beş -altı ay sonrası migroslarda 15.90 a satılan beyaz doluca, kavaktan bir tık iyi geldi bana.
  • o kadar tatlı ve o kadar üzücüdür son yudumları.
  • biranın 4 tl olduğu günümüz türkiyesinde cankurtaranlık görevini üstlenmiş olan içki. tabiki efes güneşi ve türevlerini kastediyorum.
  • nedense kırmızısından daha fazla sevdiğim şarap türü.
  • türkiye "(bkz: emir üzümü)" mamulleri epey bir leziz olan şarap türü. kapadokya'da turasan'ın fabrika mağazasında denemiştim ilk kez. belki bir sauvignon blanc olmayabilir, ama birçok beyaz şaraba göre kesinlikle lezzetli, içimi güzel.
  • yanında herhangi bir yiyecek olmadığında sirke tadı verir. ancak uyumlu bir yiyecekle beraber içildiğinde hayatta ne kadar güzel şeylerin bulunduğunu hatırlatır. kırmızı olsun beyaz olsun tüm şarapları, uyumlu bir yiyecekle, beyaz şarap için özellikle peynirle, beraber tüketin. beyaz şarabı asla aşırı soğutmayın, kırmızı şarap gibi de oda sıcaklığında olmasın. kadehi, sapından veya ayağından tutun şarap ısınmasın. unutmayın şarap zevk içkisidir. kararında ve tad alarak için.
  • bence muhabbet ickisi degildir. su an iciyorum ve muhabbet edemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap