şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 17 yıl görev yaptığı akp'den istifa edip saadet partisi'ne geçen ve beykoz belediye başkan adayı olan ibb meclis üyesi muharrem kaşıtoğlu, tv5'te çağlar cilara'nın konuğu oldu ve çarpıcı açıklamalar yaptı.

  cumhurbaşkanı tayyip erdoğan'ın, “orman alanlarını betona çevirme gayretinde olanlar var” açıklamasından iki gün sonra akp’li beykoz belediye meclisi, kamu yararı gerekçesiyle beykoz ormanlarına 550 villa yapılmasını onayladı.

  ibb meclis üyesi muharrem kaşıtoğlu bu duruma isyan etti.tv5'te çağlar cilara'ya konuşan kaşıtoğlu, "beykoz halkı artık oraya ancak hizmetçi ve kapıcı olarak girebilir" dedi.

  kaşıtoğlu, "bu mesele önemli. cumhurbaşkanımızın o konuşmasından iki gün sonra beykoz belediye meclisi'nden bir karar geçti. beykoz'un elmalı, dereseki bölgesinde 2 buçuk milyon metrekarelik bir alan vardı. 110 dönümlük inanılmaz güzel her türlü ağaç çeşidinin hemen hemen bulunduğu çok zengin bir bitki örtüsünün olduğu alan tarım alanından çıkarıldı konut alanına çevirildi. orada 550 villa yapılacak ve bu kamu yararı gerekçesiyle yapılıyor. 550 villa milyon dolarlarla satılacak, zengin insanlar oturacak. beykoz halkı oraya ancak hizmetçi ve kapıcı olarak girebilir. halk, kamu dediğimiz, 550 villa sahibi dışındaki gerçek kamudan bahsediyorum o kamunun nasıl bir yararı var orada?"

  video kaynak
 • burada satılık boş bir arazi bulursanız hemen alın 50 yıl sonra torunlar küfür etmesin
 • düzenli rant bu olsa gerek. piyasa canlansın tabii. her boş buldukları araziye konut yapıyorlar, ormanlık alan kalmayacak bu gidişle. orman bakanlığı diye bi bakanlık kalmayacak(!) ağaç kalmayacak ağaç!
 • adam ne zaman birşeyi eleştirse bilin ki orda bir hinlik yapıyor ya da yapacak.
  “van minut“ olayından sonra israil ile tohum anlaşması yapmak gibi.
 • beykozun ormanlarını talan eden acarlar (bkz: acarkent) familyasından birileri işin içinde mi acaba diye merak ettiren haber. kaç villa şimdiden işe okey verenlere komisyon olarak verildi araştırmak lazım.
 • erdoğan’ın buna müdahil olması lazım adamlar onun lafından iki gün sonnra 550 villa için karar almış yani resmen cumhurbaşkanına "seni takmıyoruz" mesajı veriliyor veya bir ihtimal cumhurbaşkanı "siz bana bakmayın devam edin" diyor olabilir ama bu bence düşük bir ihtimal. bu konuda herkesin sesini daha çok yükseltmesi lazım. illa yürüyüş vs falan yapmaya da gerek yok twitter falan yeter de artar bile.
 • yapın tabi yapın. iyi ki bir orman vardı beykozda onu da hemen yapılarla çöplüğe çevirin. şu ülkeye, dünyaya verilen zararın haddi hesabı yok. oksijeni de başka yerlerden alırız artık nasılsa ağaçlar hiç lazım değil. villa yapmak ve para kazanmak varken oksijenmiş, ağaçlarmış, kirlilikmiş ne ki değil mi?
 • büyük ihtimal bu milletin amına koyanların satın alacağı villalar olacak.
 • kimse kusura bakmasın vatan hainliğidir.

  istanbul kültür ve doğa mirasımız. buraya yapılanlar gelecek nesillerce hak ettiği karşılığı alacak.

  herkes artık kendine gelsin. başka istanbul yok.