şükela:  tümü | bugün soru sor
 • görüntü sinir bozucu
  adam boş araziye aracını park etmiş
  ayrılacakken değnekçi gelip para istemiş
  sürücü para vermeyince de sonrası dehşet
  değnekçi onlarca kişinin yanında sürücüyü bıçaklıyor, dövüyor
  bir allah'ın kulu da müdahale etmiyor
  ulan kaç yıldır şu istanbul'u yönetiyorsunuz şu sorunu bir türlü çözemediniz
  bazen bu durumlar benim de başıma gelir mi diye silah taşımak istiyorum..

  edit2: adamın durumu iyiymiş... olayın öncesi de varmış...

  yakalanmış dallama

  --- spoiler ---

  değnekçi

  beykoz'daki bıçaklı saldırının zanlısı yakalandı- beykoz'da park yeri yüzünden tartıştığı kişiyi bıçakla yaralayan ve kısa bir süre önce cezaevinden çıktığı öğrenilen zanlı yakalandıistanbul (aa) - beykoz'da park yeri nedeniyle tartıştığı bir kişiyi bıçakla yaraladığı ve kısa bir süre önce cezaevinden çıktığı öğrenilen zanlı m.a.s yakalanarak gözaltına alındı.önceki hafta beykoz'da araba park yeri yüzünden tartıştığı l.h.a'yı girdiği bir döviz bürosunda bıçakla yaralayan ve görüntüleri medyaya yansıyan olayın faili m.a.s'nin yeri, beykoz ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmayla tespit edildi.çavuşbaşı cumhuriyet caddesi üzerindeki bir otobüs durağında olduğu tespit edilen zanlı, burada polis tarafından yakalandı.gözaltına alınıp emniyete götürülen m.a.s. buradaki işlemlerinin ardından beykoz adliyesine sevk edildi.- olaybir süre önce yaralama suçundan tutuklu bulunduğu cezaevinden çıktığı öğrenilen m.a.s. beykoz'da arabasını çalıştırmaya yardım ettiği ve önceden tanıştıkları belirlenen, l.h.a.'yı bıçakla yaralamış, ardından kaçmıştı.ağır yaralanan l.h.a. emniyette verdiği ifadesinde, simitçi m.a.s.'yi 2 yıldır tanıdığını ve olayın meydana geldiği gün otomobilini çalıştıramadığı için aracın önündeki blokları çektiği sırada zanlının yanına gelerek blokları çekmemesini, aracını başka bir yerden çıkarmasını istediğini anlatmıştı.m.a.s'nin otomobilin kapısını açarak içeri girdiğini ve kendisine hakaret ettiğini belirten l.h.a. ardından şüphelinin otomobilin anahtarını alarak araçtan indiğini ve bir süre sonra elinde bıçakla gelerek kendisine saldırdığını kaydetmişti.bir döviz bürosunda zanlının bıçaklı saldırısına uğrayan l.h.a kaldırıldığı hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilmişti.

  --- spoiler ---
 • itlaf edilmesi gereken erectuslara hâlâ sapiens muamelesi yapan devletin artık bu kanunları değiştirmesi gerekliliğini gösteren durum...

  yok kardeşim işte... erectus adam yapacak bi'şey yok! ya itlaf edin ya da bi adada kendi haline bırakın bunları!

  edit: #76665107
 • bu olay yasanirken orada mal mal izleyen, kan kaybindan olmek uzere olan adama yardim etmeyen, arabulucu gibi tek bir tane serefsizi ikna etmeye calisan alayinin insanligina sicayim ben. tek bir korkak, elindeki bicaga guveniyor ve kendine erkek diyen haysiyetsizler de orada izliyor. sorsan hepsi delikanlidir, attilar mi mangalda kul birakmazlar. bir kadin disinda kimse ilk yardim bile yapmiyor. olacak olan da bu korkak serefsizin tutuksuz yargilanacak olmasi. ulke degil dehset filmi senaryosu.
 • gerçekten dehşet verici görüntüler. hiç insanla alakası olmayan bir yaratık, yerde yatan adama vuruyor ve elindeki bıçakla tehdit ediyor.

  nasıl bir cüret? nasıl bir cahillik? nasıl bir vahşilik?

  değnekçi denilen bu ap açık terör eylemi bence türkiye'nin en büyük sorunlarından biri. hem hiç bir yasa, kural veya otoriteyi tanımıyor hemde bunu şiddet, kaba kuvvet ve korku yayarak gerçekleştiriyorlar.

  hiç bir medeni ülkede bu boyutta, rahat ve açık bir şekilde terör ve mafyacılık eylemleri gerçekleştirilebildiğini görmedim duymadım.
 • ne yazık ki yapanın yanına kar kalacak olay.
 • cezaevinden yeni çıkmış bir adet orospu çocuğu tarafından gerçekleştirilmiştir.
 • silahım olsa ve olay anında öldürsem ''suç işlemiş'' sayılacağım değnekçi bulunduran video. ben değil orada olan bir polis dahi olsa ve bunu öldürse gene suç olur.

  ankara'da buna bir çözüm bulundu, nispeten de olsa değnekçi terörü azaldı. nedir bu çözüm tüm yol kenarı park yerleri ücretsiz oldu. bu böyle sürmeyecek elbet ama o vakte kadar rahatız. istanbul ise bu değnekçi terörünü destekler gibi davranıyor. değnekçiler, devlet para alıyorsa bende alırım gibi bir argümanla çalışıyor. ispark denen oluşumu yok etmedikçe, önüne geçemezler.

  kaldır ispark'ı, herkese ücretsiz yap yol kenarlarını. ücret isteyen değnekçiyi de yakaladığında at hapse, ağır şartlarda yatı 5-10 sene. 1 tane kalmaz ileride. modern ülkeler dediğiniz yerlerde nasıl oluyor bilemem, benim bildiklerimde ise ''özel mülkiyet'' olmadığı sürece toprak kullanımından para isteemenin cezası, ağır hapis. ağır demişken terörizm gibi ağır şartlarda hapis.

  edit: gelen yoğun mesajlarda ispark'dan önce daha yoğun değnekçilik vardı deniyor. ispark sayesinde azaldığı belirtiliyor.
  bir ankaralı olarak bana anlamsız geldi bu olay, ankara'da devlet eliyle makbuz verilen ve çalıştırılan değnekçilere bile para vermek istemeyiz biz, vermeyizde. ispark gibi bir sistem yaptı belediye, onda da olay çıktı para verilecek diye, en son tamamen ücretsiz oldu.
  belediye otopark'ları günlük 1 tl yapıldı.
  kızılay'da otopark'a verdiğim arabamı 4 saat sonunda almaya gittiğimde, yol kenarında park edili görünce para vermemiş adamım ben. anlam veremiyorum istanbul'a. eminönü'nde balıkçıların orada bina bahçesine park ettim diye 10 tl istediler, turist olmasam kavga çıkarırdım.
 • bu ve bunun gibi iflah olmaz yaratıklarla ilgili acilen bir kanun çıkarılmalı artık. böylelerini hapse falan atıp devlet ve milletin üstüne yük etmeyeceksin. alacaksın işe yarar organlarını ihtiyacı olanlara nakil için sonra da gömeceksin bir yere. şimdiye kadar topluma zarar veren bu yaratıklar en azından bir boka yaramış olur.
 • aslında istanbulda ispark faaliyet gösterdiğinden beri değnekçi terörü ciddi şekilde azalmıştır bilakis. yol kenarlarını komple ücretsiz hala getirmek değnekçilere yol açmak demek bir nevi. eskiden böyleydi zaten, her yer değnekçiydi. şu an sorun, ispark akşam ücretsiz hale dönünce bile bu ibneler gelip para isteyebiliyor isparkın sahibi gibi sanki. kaç tanesiyle takıştım böyle. zaten bu olay farklı, boş arazide gerçekleşmiş sanırım. oraların sorunu daha büyük. isparkın yol kenarı gibi yerlerde de 7/24 faaliyet göstermesi daha hayırlı olur hatta, ufak da olsa ücret karşılığında insanlar güvenle arabalarını her yere bırakabilirler, insan canından önemli değil. bu ibneleri de denk geldimi yine yakalasın, cezasını da en ağır bir şekilde versin.
  bu gibi adamların varlığı sorun, net bir şekilde bozuk psikoloji topluma salınmamalı.

  çünkü gerçekten isparkın ücretsiz saatleri değnekçi tarzı adamlara gün doğuruyor. oralar hep beleş olsa sen düşün. gece gündüz fink atarlar bu sefer.
 • görüntüleri açmaya cesaret edemedim.

  istanbul'da bu değnekçilik işini hangi kesimin yaptığını hepimiz biliyoruz.

  onların da onlarla mücadele edemeyen, bizi kürt mafyasına yem eden siyasi iradenin de devlet içinde bunlara çanak tutan kokuşmuş yozlaşmış ne kadar memur varsa polisinden belediyesine bürokratına savcısına kadar allah belasını versin.

  malesef bu pislikler hep chp'nin hem de akp'nin güçlü olduğu muhitlerde sırtlarını sağlama alıyorlar.

  bunlardan kurtulmak isteyenler için "iyi" günler yakındır.

  edit: akp-chp yazmama alınan arkadaşlar olmuş;
  delillerimi söyleyeyim; 1- kadıköy'de tezgahlarda kaçak/çalıntı telefon satanlara, balonun önünde sıra sıra seyyar satıcılara midyecilere, adalardaki tüm plaj sahipleri ve çalışanlarına, bisikletçilere vs. bakın.
  yüzlerine bakın. ne dediğimi, bunlara kimlerin yol verdiğini anlayacaksınız.

  akp'ye gelince; beyoğlu'nun ortasından beykoz'a kadar pervasızca suç işleyenler akp'nin/devletin içinde adamları olmadan bunları yapabilirler mi sanıyorsunuz?