şükela:  tümü | bugün
 • nörolog david eagleman tarafından 2013 yılında yazılan kitabın (bkz: incognito) türkçe adıdır. david eagleman okuyucuya insan beyninin işleyişini ve zihnin karanlık noktalarını akıcı bir dil ve üslupla anlatır. özellikle kitabın içindeki örnekler ve küçük deneyler sizi kitaba daha çok bağlar.
 • okudukça, insan zihninin aslında sandığımızdan çok farklı olduğunu göreceğiniz bir kitap. kısaca özet geçmem gerekirse gençler; zannetiğiniz kadar özgür değilsiniz (bkz: özgür irade) ama bu düşündüğünüz kadar korkunç bir şey değil.
 • beynin çalışma şeklini bilinç ve bilinçaltı ayrımına odaklanarak irdeleyen, açıklayan ve anlatan kitap. yazarken gerçekten de emek verildiği belli olan ve verdiğiniz paraya acımayacağınız türden içeriği dolu dolu bir kitap.

  yazar örnekler ve benzetmeler ile açıklaya açıklaya ilerlemiş ve kimi zaman da açıklamanın dozunu kaçırıp abartmış. biraz fazla anneye anlatır gibi anlatma derdi olan ve herkes tarafından rahatça anlaşılması için gayret gösteren bir yazarın eseri. hem içeriği dolu, hem de herkesin anladığı kitap da doğal olarak başarılı ve popüler oluyor.

  yalnız metroda falan okurken kitaptaki küçük deneyleri yapmaya kalkmayın, insanlar tuhaf tuhaf bakabiliyor.

  + (bkz: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler/#56843242)
 • (bkz: #52969608)
  bu kitapla ilgili olarak bir gün bir kitap okudum ve bütün hayatım değişti türünden yorumlar da bulunmaktadır.
 • seslenen kitap aracılığı ile yeni bitirdim. hızla bitirilen bir kitap. temelde, yaptıklarımızın , aldığımız kararların, psikolojimizin vb başımıza gelen şeylerin nasılda sinir sistemlerimiz ve beyin yapımız ile ilgili olduğunu şaşırtıcı örneklerle anlatan bir kitap. verilen bilgiler ışığında insanın kendi karar süreçlerine bakışı değişiyor. hislerinizle karar alma süreçlerine güven geliştirebiliyor. tavsiye ederim..