• istikrarın sürdüğünün bilal'in büyüğünün göstergesidir.

gemiler, holding hisseleri, villalar havada uçuşuyor... bir yırtık ayakkabı vardı noldu ona?!

http://www.odatv.com/…le-gule-otur-bilal-0206111200
  • hayaldi gerçek oldu.
  • kemal kılıçdaroğlu 'nun aldığı gömleklerle kıyaslanmaması gerekir; 60-70 yaşında bir adamın illa ki bir yerlerde birikmişi vardır. eğer kılıçdaroğlu'nun çocukları o fiyata ev alsaydı kıyaslardık; ancak kardeşi işçilik yapan bir kişiden bahsediyoruz.
  • sünnet, düğün takılarındandır kaynak nasıl olsa. bu bilgiye ait kaynak babasının kıllarının bulunduğu bölge olsa gerek muhtemelen.
    lakin fotoğraflarına bakınca, babasının götünün kıllarının centilmence davranıp, evladın saç sorununa çözüm olmalarını beklemekteyim. artık kıvırcık mıvırcık idare eder bir şekilde...
  • kemal kılıçdaroğlu ile kıyaslansa dahi çarpıtılmaması gereken olay.
    kılıçdaroğlu bildiğim kadarı ile etro gömlek giymişti.
    etro gömleklerde (indirim sitelerinde değil) bildiğin beymen de 200 ila 700 tl falan aralığında.
  • normaldir. adamin aldigi evle ugrasacaginiza, akp'nin kayirdigi yandaslarina, kostek oldugu muhaliflerine odaklansaniz memlekete faydaniz dokunacak, cidden bak. ucuz olum 260 bin dolarlik ev, sasirmayin iyice. memlekette binlerce asgari ucretli insan olabilir, onlarin binlercesi onlarca yil bir araya gelip para biriktirse alamazlar o evi dogru. ama o asgari ucretin utanilacak kadar az olmasindan kaynaklaniyor be guzelim, once bi ona odaklansan diyorum?

bak amerika'da kici kirik doktora ogrencisi halimle ev bakiyorum iki haftadir (korkma korkma kiralik, hem de tek basima bile degil), eli yuzu duzgun yerlerde (bundan kastim evinizi soyup arabanizi calmiyor, sizi cekip vurmuyorlar yani o) kiralar 1300-1500 dolar iki oda bi salon ev icin. bunlardan birine cikicam, beni okutan zengin aile dostum da yok. ulen varsan baksan gercek bi isim bile yok. almaya kalksan bi apartman dairesi ortalama 300 bin dolar, studyolar 200 bin falan. (ki ben guneydeyim, kuzey daha pahali olabilir) siz bilmeyebilirsiniz ama yaz stajina bile 4-5 bin dolar maas aliyor insanlar, evler de yarim trilyon evet. sevmeyebiliriz ama bu adam harvard'da okumadi mi, isi gucu yok mu? napsin adam kopru altinda mi yatsin?

yarin obur gun doktoram bitince ben de haber olacak miyim,emekli memur kizi purplecatt'in atlanta'da 300 bin dolarlik eve ciktigi ortaya cikti diye?

abuk sabuk konusup, tayyip'e prim yaptiriyorsunuz, yazik.
  • kötüleneceğini bile bile doğru bildiğimi yazayım. maryland'de 261 bin dolara ortalamanın olduuuukça altına bir ev alırsınız. haberde mortgage'den bahsetmemiş ama ek bilgi olarak ekleyeyim. amerika'da beğendiğiniz bir evi mortgage ile alabilmeniz için evin ederinin %10 u kadar nakdinizin olması yeterlidir. sub-mortgage krizinden sonra bu rakamı %15 lere çektiler sanırım.
    trilyon konusu da ayrı bir yazı konusu. bu tür vuruşlar adam ve ailesinin takipçilerini vazgeçirmediği gibi onların gözünde "madurlar da madurlar" imajlarını kuvvetlendiriyor. muhalefetin de eleştirinin de akıllısının özlemini çektiğimiz bu günlerde bize ayrılan sürenin sonuna geliyoruz yine.

edit: sağolsun bazı saygın sözlük liselilerinden küfürler ulaşmaya başladı. sanırsın ki adamlardan akçeleniyorum. kanada'da olup türkiye seçimlerinde oy bile kullanamıyorum. küfürden sonra hırs yaptım. buyrun aynı sokakta satılık evler. 500k$ dan başlıyorlar.

http://www.trulia.com/…le-rd-silver-spring-md-20901

genel kültür bilgisi diye yazıyorum. hakkaten adamı savunma gibi bir derdim yok:
    1. o bölgeye çok gittim. imf ve dünya bankasında çalışan yarım düzine türk tanıyorum. hepsi doktoralı. ph.d. si olmasına rağmen bu kurumlara girmek hakkaten göt ister, bir şeyler arayacaksanız işe giriş kısmında arayın. bu bahsettiğim türklerin aldıkları brüt maaş yıllık 150k civarında. brüt dediğime bakmayın, brüt lafı amerikan vatandaşları için geçerli. yabancılar milletlerarası bir kurum olduğu için vergiden muaflar. yani tüm maaş nettir oralarda. aynısı new york'ta ve isviçre'deki bm için de; brüksel'deki nato ve eu için de geçerlidir. ev sahibi ülke diğer ülke vatandaşlarından vergi almaz. muafiyet eşlerin maaşlarını da kapsar.

2. evi alırken tabi ki vergisini peşin vereceksiniz. mortgage ile alınmışsa "şayet", banka satan ev sahibinin alacağı miktarı + peşin vergiyi + mecburi avukatlık masraflarını (ki verginin iki katı tutar) toplayıp ona göre borçlandırır sizi.
  • yarasındır.
    malumumuz ülkemizde herkes banka kredisi ile gemi sahibi olabiliyor, saraylarda düğün yapabiliyor, televizyon ve gazete alabiliyor daha neler neler yapıyor; boktan bir ev mi alamayacak.
    alır evef, kolay işler bunlar.
    ama tüm bunları başarabilmek için başbakandan bir baba ya da dayı bulmak lazım, zor olan yeri de burası galba.
    galba, galba, balalalala.
    o değil de kredi falan günah değil miydi? ya da alkol alınca cehenneme gidenler, domuz yeyince dönülmez akşamın ufkuna yelken açanlar bunları yapmamak kolaylarına geldiği için mi uyuyorlar bu yasaklara. krediyle ev, araba al; tatile çık ama ne, afaram.
  • şu günlerde ev arayan biri olarak diyebilirim ki normaldir. hatta ucuz bile diyebiliriz ama tuhaf olan şu, kemal kılıçdaroğlu'nun site içerisindeki 100 bilemedin 200 bin liralık evine laf ediyorsun, ağzında sakız gibi geveliyorsun sonra çıkıp buna "e normaaal" diyorsun. işte tuhaf olan bu.
hesabın var mı? giriş yap