• yıllar boyunca başlangıçtaki bildirisindeki "sıfır sermaye, sonsuz emek" iddiasından sapmayan, sadece ve sadece gönüllü emeğe dayanarak yüzlerce sayı çıkaran memleketin bilim mevzilerinden birinin dayanışma çağrısıdır.

aydınlanmanın bu kalesine zor gününde el uzatmak boyun borcudur.
  • ilk fırsatta 2 tane alarak elimden geleni yapmış olmanın verdiği iç huzuruyla uykuya dalacağım.
  • yarından tezi yok abone olacağım dergi. halihazırda bilim ve ütopya dergisine yıllık aboneliğim bulunmakta. yakın çevremde bu iki dergiyi ısrarla ve sıkça öneriyordum zaten. madem böyle bir sıkıntı halindeler, şimdi kolları sıvama abone olma zamanı. türkiye’deki en değerli şeylerden ikisi bu esaslı iki bilim dergisi.
  • az önce twitter’da görünce haberimin olduğu üzücü durum. taşın altına elimizi koyma zamanı. başlık yukarıda, bilim ve gelecek yayında kalsın.
  • türkiye'nin ciddi popüler bilim yayını yapan dergilerinden birinin okurlarına seslenişidir. bu sese kulak vermek ise aydınlanmadan yana saf tutan, bu toprağın yiğit çocuklarının bir ödevi olarak durmaktadır. bu mevziyi de kaptırmayalım dostlar.
  • başlığı hortlatmak gibi olacak ancak bilim ve geleceği hiçbir mağazada bulamamaktayım. iş ciddi. fiyatları 35 tl'ye dayanmış durumda. almak istiyorum ve elimden geldiğince de alıyorum (maalesef sadece internette bulabiliyorum). artık abonelik de avantajlı olmaktan çıktı. bu kadar güzel içerikli bir dergiyi okumak ve okutmak herkesin görevi olmalı. alalım, aldıralım değerli çaylaklar. zira birkaç ay sonra bu içerikte bir dergiyi bulamayacak hale gelebiliriz.
    mart 2022 sayısı
hesabın var mı? giriş yap