• binicilik aynı zamanda at binmek olarak da anılır. evet efendim ata binmek değil at binmek, "ata binmek" ata yapılmış bir terbiyesizlik değildir de nedir. o atların william rogers iii., michelle ma belle gibi havalı isimleri olabilir, yedi ceddi takip edilebilirken "ata binmek" yanlış bir yakıştırma değil mi? bugün sahipleri bile ancak 4 kuşak geriye gidebilirken hepsi sertifikalı bu asil hayvanlara binilmez, onlar binilir. bilemiyorum karışık ama böyle.

ayrıca binicilik ata sporudur.
  • binicilik sporu ile uğraşan genç kızlara ise buradan seslenmek istiyorum. genç yaşlarda bu spora gönül verip at terkisinde gezmeyiniz. özellikle ergen yaşlarda yapılmış at binme seansları sizi parantez bacaklı bırakacak ve hakkınızda çirkin yakıştırılmalar yapılmasına sebebiyet verecektir:

"ehehoe amma vericiymiş bacakları kapanmıyor"

ne kadar çirkin değil mi?

kraliçe elizabeth'in bir bildiği var ki yan oturarak biniyor. kadınlığın birinci şartı, düzgün bacaklardır*.
  • sürekli bir "arkadaş"la beraber yapıldığından, sıkıntıya mahal vermeyen spor.
  • güvene dayalı bir spor olduğunu söylemişmiydik?
    siz ona canınızı emanet ettiğiniz ölçüde oda size canını emanet eder.atınız tehlikeli hareketlerde bulunmayacaktır;sizde onu tehlikeye doğru sürmeyeceksinizdir.
    at binmek ahenk ister.ritmi yakalarsınız temponuz sürükleyici olur.ne at ne de siz yorulursunuz.sadece ileri bakarak sizin sözünüzden çıkmayan bu hayvanın ve kendi güvenliğiniz temeli olan engelleri önceden görme ve çıkış yolu bulma olayını oturtuktan sonra eğlence sizindir.
  • düşüp kolumu kirmadan önce hergün yaptığım spor.bir haywan ve bir insan bu kadar uyum içinde ve beraber düşünerek hareket edebilir.süper,yapılası,asla unutulamayan ve içimde ukte olan spor dalı.bir o kadarda zengin sporu olarak geçer,çünkü çok masraflıdır.
    (bkz: sevil sabancı)
    (bkz: sencer can)
    (bkz: kemer golf&country club)
    (bkz: siec)
  • (bkz: inicilik)
  • atin ustunde oldugunuzda pek de gorundugu gibi olmadigini anladiginiz, en zorunun ise attan inme kisminin oldugunu dusundugum, ilk yaptiginizda aksamina tum bacak kaslariniz ve kol kaslarinizin agrimasina yol acan ama bir o kadar da zevkli olan spor.
  • (bkz: chaps)
    (bkz: tok)
hesabın var mı? giriş yap