• bu başlığı görür görmez sinirlenip köpürerek bu başlık altında kadınları yine aşağılamaya çalışması... üstelik başlığı açan kişi kadın mı erkek mi bilmeden kadınlara mal etmesi... kezban dediğin kompleksli olur tabii.
  • her muhabbette "tanıdıklarım var" vurgusunu yapması.

iki arada bir derede "benim araba" lafını sokuşturması.

nargile içmeyi çok matah bir şey sanması.

sürekli story paylaşması ve bunların genelinin "araba kullanırken, müzik eşliğinde yolu çekme" storylerinden oluşması.(hız göstergesi de olacak)
  • benim kalitem belli, prens olmak için prensese ihtiyacım yok ben zaten kralın oğluyum.
  • güzel bir yaklaşımla, yeni bir genelleme eğlencesi.

aslında bence de kezban'ın erkek versiyonu var. sayalım:

1. cüzdan, araba anahtarı ve kırmızı winston üçlüsünün sürekli göt cebinde taşınıp, özsüt, mado veya kahve dünyası gibi müdavim bellenen mekanlarda oturur oturmaz, masanın tam ortasına konması.

2. murat boz, hadise, edis vb. ne kadar leş popçu varsa onları dinlemeleri ve üstüne üstlük hayranı olmaları. arabada da genelde kral pop çaldıklarını tahmin ediyorum.

3. apolitik olurlar. ama apolitiğim demezler asla. apolitik olmaları da aslında bu konuda bir bok bilmemelerinden kaynaklanır. gazetelerin yalnızca spor sayfasını okurlar. "çok uzun" diye eleştirdikleri tartışma programlarını izlemez fakat beyaz futbol'u başından sonuna kadar izlerler. geneli akepe, mhp yamasıdır.

4. "şehitler ölmez, vatan bölünmez" diye slogan atmayı çok severler ama askerliği bedelli yapmak için çevirmedikleri dümen kalmaz. çoğu bedelli yapar zaten.

5. "her sevgilim versin ama evleneceğim kadın bakire olsun" tarikatı mensubudurlar. fakat çirkinlikleri ve geri zekalılıkları yüzünden hiçbir sevgilileri vermez ama eşleri bakire olur ya da onlara öyle der. hehehehehh...

6. bayramdan bayrama namaza giderler, ama elhamdülillah müslümandırlar. ben de bu boku anlamıyorum: ya eşek gibi her ibadetini yapacaksın -sabah namazına sabahın köründe kalkmak dahil- ya da müslümanım diye geçinmeyeceksin. ben zaten dinsizim, beni bağlamıyor ama allah size benim ibadetlerim arasında seçim yapabilirsiniz dedi mi? hayır. ama siz "bü allahla benüm aramda" deyip sıyrılabiliyorsunuz ha? oh ne âlâ memleket.

7. bunlar elhamdülillah müslümandır ama girmedikleri pavyon, tarlabaşı'nda selam vermedikleri köşe bekçileri kalmamıştır. kapalı kapılar ardında bir güzel içkilerini de içerler, her boku da yerler. ülkücü gençler her lgbt yürüyüşünde neden bu kadar üstlerine alınıp "buna izün vermeyeceğüz" diye anırıyorlar sanıyorsunuz?

8. "kadının kafası çok basmayacak aga eheheh" düşüncesiyle ne yazık ki eğitimsiz ve saf kızları kandırıp onlarla birliktelik yaşarlar. bu kızlar da onlarla evlenecek kadar şanssızsa eğer, ömür boyu bu hergelelerin kıskançlıklarıyla, serserilikleriyle ve sorumsuzluklarıyla uğraşırlar. yazık, çok yazık...

9. entelektüel herhangi bir insanın bu tür tiplerle iletişim kurması neredeyse imkansızdır. aynı dili konuşmanıza rağmen hiçbir konuda akıllı ya da mantıklı bir diyalog geliştiremezsiniz.

10. yatakta nasıllar çok şükür ki bilmiyorum. sevişmenin ana kültürünü bilip, en az yarım saat boşalmadan durabilen tipler olduklarını da zannetmem. kadın kezbanlar nasıl yatakta odun gibi yatıyorsa bunlar da muhtemelen ön sevişme bilmeden 5 dakikada boşalan varlıklardır. çok da merak etmiyorum, neyse.

sevgili cem şancı'nın nam-ı diğer author'un "aaa kezbanizm" diye bir kitabı vardı. tabii ben onun kadar güzel ve kapsamlı genelleyemiyorum ama buyurun, merak edenler okuyabilirler: link

kendileri zaten bunu amme hizmeti olarak sunmuştu. o yüzden sizlere hediyemiz olsun gençler: kezban nedir, kime denir, ayrıntıları linkte mevcuttur. keyifli okumalar...
  • (bkz: pasif agresif)

+neyin var ahmet?
    -yok br şy..
    +gayet de var bir şey
    - yk bşy dedm gidrmisnnn??!!

destan yazarım bu konuda ama özet geçmek istedim.
  • konuyu gelip açıkça konuşmak yerine trip atması, kıskançlıktan karşısındaki insanı ve yaşam tarzını değiştirmeye kalkması, sevgilisini bir birey olarak değil de sahip olunan bir eşya olarak görmesi.
  • hatunum demesi.
  • selam veriyorsun ilan-ı aşk etmişsin tribine giriyor. oysaki sadece bir müzik, film vs herhangi bir konuyla ilgili sohbet etmek için konuşmak isteyebilir insanlar sizinle.
  • ilk bulusmada evlilikten konu acmak.
hesabın var mı? giriş yap