• 3-4 ideal
  • standardize edilmesi saçma durum.

-4 yaşında komşu kızı betül'e aşıktım ancak kendisi 5 yaşındaydı olmadı
    - ana okulunda ezgi vardı, bileklik almıştım ona hatta, sonra babasının tayini çıktı, gitti
    -ilkokul 1'de tülin'i yanağından öptüğümde neden böyle bir şey yaptığımı sormuştu, silgi saklamaca oynamak için olduğunu söyledim, oynadık
    -3. sınıfta özlem o zamanlar meşhur olan anket defterime ilan-ı aşk etmişti ancak ben tülin'i seviyordum hala
    -4. sınıfta zühra bana açılmıştı ama biz arkadaştık ve öyle kalmalıydık
    -5. sınıfta şakayla karışık buket'e çıkma teklifi etmiştim, tülin bozdu o isi sonra nasıl yaptı hala bilmiyorum

sonra işler daha iyiye gitmedi zaten, saçma sapan, güzel şeyler yaşadık. bırakın herkes hissettiğini yaşasın.

gelen mesaj üzerine edit: konuyu 'ideal ilişkiye başlama yaşı' olarak yanlış anlamışım, ancak fikrim aynı.
  • bununla ilgili ilginç bir formül var.
    ilginç bir şekilde tutuyor. hesaplayın sizde göreceksiniz.
    formül şöyle
    kadının yaşı = (erkeğin yaşı / 2) + 7

ha bunun dışında bana göre ideal ilişki yaşı diye bir şey yok.
    ideal kafa denkliği vardır. ama ben genelde eşit yaşların uygun olduğunu düşünüyorum.
  • 3 yaş çok çekici lan.

örn: 28-25 bir ilişki tadından yenmez.

ancak yaş ilerledikçe bu fark artabilir.

takdir edersiniz ki 65 yaşındaki biri ile 55 yaş çok uyumluyken 25 ile 15 iğrençliktir ve pedofiliye girer.
  • başlık (bkz: bir ilişkide erkekle kız arasındaki ideal yaş farkı) olarak düzeltilmelidir. türkçe katilleri sizi.

tanım: 20li yaşlarda erkek, kadından minimum 4-5 yaş büyük olmalıdır. 30lu yaşlarda ise bu fark 7-8 olabilir.
  • erkeğin parası ne kadar çoksa, yaş makasının açıldığı durumdur.
  • 33 yaşında bir kadınım. sevgilim 24 yaşında üniversiteyi yeni bitirmiş bir inşaat mühendisi. 1 buçuk senedir beraberiz ve çok mutluyuz.
    ilişkilerde erkek geç olgunlaşır diye düşünülüp, hep büyük erkek tercih edilir. bu sanki bir tabu olarak aklımıza yerleşmiştir.
    benden 1-2-5-10 yaş büyük erkekler ile de birlikte oldum. hep triplerini çektim. üzerime hakimiyet kurmak istediler. her zaman bu böyle oldu. ama şimdiki sevgilim beni saygıyla dinliyor. hiç bir şeyime yerli yersiz karışmaz. kıskançlıklar yapmaz. istediğim zaman gezerim. istediğim kıyafeti giyerim. kesinlikle karışmaz. hayat böyle çok daha güzel.

dolayısıyla ideal yaş aralığı kadının büyük olması şartıyla +7 dir.

edit: saygısızca mesajlar geliyor. hiç yakıştıramadım.
  • paranıza bağlı olarak değişir.

not: cinsiyet önemsizdir.
  • her ne kadar çeşitli rakamlar telaffuz edilse de, ideal ilişki yaşı farkı yok gibi birşeydir. iki gönül bir olduktan sonra...
  • +- 6 ya da 7dir. erkek 6 yaş büyük de olabilir, küçük de. erkek 30 yaş büyük olunca sıkıntı yok, gayet normal ama 3 yaş bile küçük olunca oooww! nerden baksan iki yüzlülük, çifte standart, bencillik, ayrımcılık, cinsiyetçilik.
    saçma algılarınızı yıkın azıcık, yok yıkmıyorsanız da millete empoze etmeyin.

edit: 6-7 yaş dediğim maksimum farktır, arasındaki her rakam olabilir. 7 den sonrası uyumsuzluk başlar gibi geliyor bana.
hesabın var mı? giriş yap