• göz teması kurulduğunda suratı jelibona benzemiyorsa samimidir.
  • böyle bir şey düşünüyorsanız zaten samimi değilsinizdir. alışın zaten tek tabanca takılmaya. çevrenizdeki çoğu kişi merhabalık insan
  • o insanla herhangi bir iş yapmaktır. bu, bir fincan çay içmek de olabilir, şirket kurup ticaret yapmak da. hadi iki iş olsun. * eğer bir insanın samimi olup olmadığı hakkında tereddüt ediyorsanız o insandan önce siz kendinize bakın nasıl anlayamadım diye. tabi 2 yaşında bir bebek değilseniz.
  • sizin hayatınızda olup bitenlere karşı hep "-miş gibi" havasında olması. sizin adınıza mutlu olmuş, sevinmiş, üzülmüş, merak etmiş, endişelenmiş... bu tarz kelimeleri çok sarf ettiği halde çabucak başka konuya geçmesi, ışık hızıyla mod değiştirip kendi derdine ya da konuşmak istediği asıl olaya dönmesi. tecrübe ile sabit.
  • çok kolay anlaşılıyor be bakışlardan tut mimiklere kadar ...
    anlamıyorsun ya çok safsin ya da karşında ki iyi bir oyuncu
  • her insanın kendine özgü sinyalleri vardır bence. mesela ben samimi olmadığım zaman konuşurken kelimeleri yutuyorum ve adeta boomcu onura evriliyorum
  • gözler anlatır onu, bir de davranışlar. bunu kaybederseniz bulamazsınız bir daha. en önemli yetilerinden biridir insanın samimi olması.
  • (bkz: 6.his)
  • aynı şeki iyi taraf da yaptığı halde kefe eşit değilse o insan samimi değildir.
  • iki de bir kırılacak bir şey bulan insan samimi değildir.net
hesabın var mı? giriş yap