• 20 bin tl ye bile evet derim. bu parayı vermek isteyen mesajla iletişime geçebilir benle.
  • zaten bir milyonu olan yazarlardır.
  • bu ulkede bi de 18 yasindakileri milletvekili yapacaklarmış.

kişisel gelişim ülkede yerlerdeyken sonucun ne olacagi ortada.

1 milyon çok. scirocco yeter sanirim.
  • ortamlarda "vermedim" derler kim bilecek.
  • bu konuda konuşan herkese, bu teklifi getirmediğin sürece, senin de, benim de söyleyeceklerin spekülasyondur derim.

ancak tarihte ideallerini, epey cazip teklifler karşısında satmayanlar vardır.

bu bir parça insanın hayattan ne istediğine de bağlıdır. hani sorabiliriz, bir milyon dolar verseler, çocuğunun öldürülmesini göze alır mısın diye. çoğu anne baba alamaz, çünkü öyle bir şeyi yapmış olmak, hayatının kalanını ne kadar zengin olursa olsun işkenceye dönüştürür. para ve zenginlik, her zaman suçluluk duygusunun üstesinden gelemez zira.

kimi insanlar için siyasi ideallerine ihanet etmek de, bu düzeyde olmasa da ciddi bir vicdan azabı yaratır.

tabii seçimde benim oyumun etkisi çok az, ama bir milyon dolarla yapabileceğim çok şey var diye insan kendini avutabilir.

soru şu şekilde sorulduğunda daha ilginçleşir. referandum sonucu hayır çıktı, ama senin elinde bir şekilde, sonucun evet olduğunu ilan etme ve bunu insanlara kabul ettirme gücü var. bunun dışında bugünkü zenginlik ve etki düzeyinde bir insansın. (belki elinde reddedilemez bir kanıtı var hayır çıktığının, açıklarsan kimse inkar edemeyecek) bir milyon dolar karşılığında bu kanıtı örtbas eder, hayır olan sonucun evet olarak kabul edilmesine göz yumar mısın? bir milyar dolar? hayatın boyunca sınırsız tüketim hakkı (bireysel olmak koşulu ile)?
  • benim. ay sonunu zor getoriyorum 2 milyon tl de verseler hayir diyecegim. haysiyetin parayla alakası olmadigini anlamayanlara dert olurum genelde.
  • çcugumun. , torunumun , torunumun torununun kısaca soyumu degil 1 milyon tl ye dunyaya degismem borclarım namusum calısıp yavaş yavaş ödüyorum onları...

peki ceddimin soyumun bedelini özgürlügünü, çekecekleri çileleri nasıl öderim? nasıl vicdanım kanamaz dogmamış nesillere....

para pul... araba... ev.. bunlar küçük bakanların gorecekleridir... ben ülkemi kurtarayım adaletli bir duzende yukarıdakilerin hepsi olacak... olacak.... olacak kardesim....
  • ben değilim.
hesabın var mı? giriş yap