şükela:  tümü | bugün
  • bugün öğrendiğim bir bilgiye göre (bkz: forrest gump) filminde başrol (bkz: tom hanks) 'ten önce (bkz: john travolta) 'ya teklif edilmiş fakat travolta bir takım sebeplerden teklifi kabul etmemiş. sonra rolü tom hanks almış malûm ve gayet başarılı bir film çıkmış ortaya. ancak bu filmde tom hanks yerine travolta oynasaydı nasıl bir forrest gump olurdu diye düşünmeden edemedim ve şöyle sahneler canlandı gözümde. travolta'nın canlandırdığı gump sanki sinir krizi nöbetleri geçirirdi. yani yine uysal ve içine kapanık bir çocuk olarak çevresine zarar vermezdi ama bir kriz esnasında çıldırarak kafasını duvarlara falan vururdu. askerde bir şekilde uçak kullanmak zorunda kalır ve pilotluğu ile * kahraman olurdu. mesela karides kralı oldukları bölümlerde teknenin üzerinden bir balığa gözüyle kitlenip takip eder ve aniden denize dalıp ağzıyla o balığı yakalar denizden çıkardı. filmin sonuna doğru mutlaka jenny'ye birileri bulaşır, onun boğazına yapışıp ayaklarını yerden keserdi.

    (bkz: esaretin bedeli) filminin başrolü ise (bkz: tim robbins) 'ten önce tom hanks'e teklif edilmiş ancak tom hanks o sırada forrest gump'ı çektiği için reddetmek zorunda kalmış. şimdi o filmde tom hanks oynasa bence yine neredeyse aynı olan bir andy karakteri çıkardı ortaya. ancak travolta'nın forrest gump'ı mevcut karakterden çok daha farklı olurdu diye düşünüyorum.

    not: işbu entry, bilgisayara windows kurulumu sırasında beklerken can sıkıntısından girilmiştir.
  • matrix'te keanu reeves'ten önce bir sürü oyuncunun adı geçmiş. will smith ve johnny depp'e resmi teklif yapılmış. ikisi de reddetmiş. will smith biraz yavşak kalırdı ama johnny depp kelimenin tam anlamıyla bir neo olurdu. belki kariyeri bile farklı şekillenirdi. keanu reeves oynadığı bütün filmlerde soğukluğuyla bilinir. bu açıdan neo karakterine çok uygundur ama johnny oynasaydı neoyu buz gibi bir şekilde görmek yerine çok daha farklı bir profilde görüp, hafızamıza çok daha farklı bir "the one" yerleştirebilirdik. ki bunların olmasını isterdim.