• iki lirayi asmamalidir. oyleki, iki bira fistik cips almak istersek mal varligimizda maksimum 5 liralik bir azalma gerceklesmeli.

ah ulan eski turkiye.
  • şu anki fiyatın yarısı kadar olmalıdır. devlet diyor ki madem içiyorsun bir bira da bana ısmarlayacaksın
  • yerli bira 1 - 1,2 lira arasinda olmalidir.

bu sonuca bira sisesine uzun uzun bakarak ulastim.
  • 4,25 diyen çıkmış. biraz daha yüksek yazan olursa alkol fiyatlarına yeni bir vergi zammını gündeme getirebilir. ne yapıyorsunuz lan siz? maliyet hesabına falan girmiyorum. 1 liradır. 1 lira. daha fazlasını yazan olursa gözünün yaşına bakmam.
  • tek başına bir anlamı olmayandır. biranın yanında tuzlu fıstığın, eski kaşarın, kajunun fiyatı da tartışılmalıdır. bira 1 lira olsa ne olur yanında yediğin fıstığın kilosu 30 lira, kaju 50 lira, eski kaşar 40 lira. mücadele edilecekse sırf bira için değil topyekün bir mücadele verilmelidir. rakıyı, tulum peynirini, kavunu da unutmamalı tabii.
  • söz konusu "efes" ise o şeyi içmek için üste para almalıyız.
  • bakkalda maksimum 3-4 lira olmalıdır. dışarda 7-8-9-10 lira arasında değişebilir yerin durumuna, seviyesine göre.

en ucuz içtiğim yer 13 lira izmir içinde. çeşme gece klüplerinde 33'lük tuborg 25 lira. tam bir soygunculuk.

edit: imla
  • rusyadaki fiyati 1.8 tl almanyadaki fiyati 2.2 tl oldugu dusunuldugunde mantikli bir cikarim yapilabilir.
  • çok net söylüyorum 3 tl 25 kuruş. ne az ne çok.

bakın samimiyim, doğal içiciyim.
  • 5 olsun kabulüm net.
hesabın var mı? giriş yap