• bire bir gerçekleştirdiğim eylem.
    her işine koştuğum, cenazelerinde, sevinçlerinde, iş kurmasında destek olduğum en iyi arkadaşlarımdan biri düğün gününe 3 gün kala en samimi arkadaşıma (ki kendi öz kuzeni olur) arattırıp davetiyemin kendisinde olduğunu ve getirmeyi unuttuğunu söylemeye zorladı. ulan 20 yıllık dostumun ses tonunu anlamazmıyım ben? kendi ayıbını kıramayacağımı bildiği kuzeniyle telafi etmek istiyor dedim.
    1 gün kala sms atıp düğüne gelip gelmeyeceğimi sorması, yemek düzeni için gerekli olduğunu yazması tuz biber oldu.
    gitmedim düğüne.
    2 hafta sonra olay aynen de düşündüğüm şekliyle patladı. selamı sabahı da kestim.
  • evlenen arkadaşın çok da s.kinde olmayacak eylemdir
  • kız değilim ama bende çok düğüne gitmedim.
    günümüz düğünlerinin azalarak bitmesi dileğiyle.
    gereksiz, göstermelik toplanma olayı. kan emici düğün salonu sahipleri ve fotoğrafçılarıyla arsız garsonların cirit attığı, kimsenin gercekten ve hiç eğlenemediği yüksek desibelli avam şarkıları. yemekli düğünlerde yemeklerin soğuk olması, eksik veya geç servis. aşırı kalabalık oluşu. karşılaştığın eş dost ile sağlıklı iletişim kuramama.. takı sıraları.. mesele para toplamaksa bunun başka yollarıda var. *
    benim tepkim topyekûn düğün anlayışına oldu sanırım.
    kimse gercekten mutlu olamıyor malesef. ne gelin ne damat ne aileleri ne de katılımcılar. herkes boynunun borcu sanıyor. bu böyle gitmez, gitmesin lütfen çünkü.
  • bir tepki olarak değil direkt gitmeme kararı alarak gitmiyorum. ayrıca aile üyeleri arasındaki düğünlere de çok gitmem.

tabii ki onlar da biz gitmedik diye ölmüyor. gayet güzel.
  • bazen düğün sahibinin arsızlığı, düşüncesizliği, değişik bir havaya bürünmüş olması, size masa da yer kaplayan bir sandalye gibi davranıp sürekli ayarıp gelip gelmeyeceğinizi teyit etmeye çalışması, düğün öncesi yakınken düğün sürecinde dış kapının mandalı gibi davranması sebepler arasındadır.
  • eğer bu vakitten sonra hala "düğün yemeğimiz bilmem ne sarayında ücreti davetli ödüyor" davetiyesi gönderen olursa yapacağım şey.

onca gürültüye eziyete katlanacağım, bir de kendi parası olmadığı halde her şeyin en iyisini hakettiğini düşünen beyzadelerin düğününe katılacağım.

ben o paraya çok keyif yaparım, paramla eziyet çekçekmişim, peh!
  • bazen çok haklı bir eyleme dönüşebilir.

birlikte çok şey paylaştığımız arkadaşımın düğününe bir ay kala karaköye kızkıza içmeye gittik. gittiğimiz mekanın sahipleriyle işim gereği tanışıyoruz ve sağolsunlar kendi işletmemmiş gibi karşılanıyorum. oturduk, içiyoruz, sohbet, muhabbet derken müstakbel eşi olacak hayvan sürekli telefonla taciz ediyor, video istiyor, fotoğraf istiyor. arkadaşım ise "ihihihi çok seviyo ya kıskanıyo yeaa, sahipleniyo beniiii" diyor.

ilerleyen saatlerde durum "garsonlar bize ekmek çıkar mı diye masanızdan ayrılmıyor!!!! çabuk evine gidiyosun!!"a kadar geliyor. kız hala çoohseviyoyeaaa diyor. sonra bir bakıyoruz ki bu hayvan mekana gelmiş kızı yaka paça götürüyor.

ben bu arkadaşımın düğününe gitmedim. kendisini uyardığım halde ilerde dayağını yiyip, küfrünü işiteceği bir adamla evlenmesini izleyemez, bunu kutlayamazdım. kendisi beni düğünden sonra bir kez aradı. açmadım. görüşmeyi de kestim. çünkü mallıkla aşk arasında çok ince bir çizgi var ve mallığa tahammülüm yok.
  • sen hiç düğün yaptın mı dangalak?

efendilerden biri demiş ki davetiyeyi alamamış da paşam.

500-1000 tane davetiye bastırıyorsun, o davetiyerli bi şekilde herkese dağıtmaya çalışıyorsun, evi badanayı, beyaz eşyayı kirayı hallederken, mobilya kurulumuyla ilgilneiyorsun, bunların üstüne perdeleri beğenmeyen kaynana ile halıya çemkiren baldız çıkınca iyice deliriyorsun, eşin görümcesiyle kavga ediyor.

bunların üstüne sözde benim heryerde yanımda olan lavuk, sikimsonik davetiyeyi almadı diye, veya whatsapp dan smsle çağırıldı diye trip atıp gelmiyor.

yerim tribini amk (bkz: sen gelme ulan ayı)

bekar adam/kadın beyanıdır. evlilik olayını yaşamış insan siklemez gider. arar sorar da, birşeye ihtiyacın var mı diye?
  • bana yapılmış eylem. boşanana kadar arkadaşımla hiç konuşmadım. sebebi de altın fiyatlarının yükselmesiymiş, yeni öğrendim. keşke o zaman söyleseydi bana, öyle bir beklentim yoktu kendisinden.
  • bol miktarda pasif agresyon ve iletişimsizlik örnekleri içeren başlık. arkadaş dediğiniz adamın, düğününe ve cenazesine gitmeyecekseniz nereye gideceksiniz? varsa bir derdiniz konuşun, anlatın, çözün. konuşamadığınız adamları da zaten arkadaş edinmeyin.
hesabın var mı? giriş yap