• bazen bana da oyle dusunceler geliyor. sonra da şunu düşünmeden edemiyorum. ne kadar dost biriktirdim, ne kadar insani üzdüm, ne kadar insani sevindirdim, ölünce cenazeme kimler gelir/gelmez, kaç gun/ay sonra unutulurum tarzı garip garip düşünceler.

sonra da derim arkadaş ölüm yakın. çok üzme ve de çok üzülme, mutlu olmaya ve mutlu yaşamaya çalış, insani yönlerini geliştirmeye devam et. kendime çok öğüt veriyorum bu düşünceler sayesinde.
  • bugüne kadar asla aklima dusmemis dusuncedir. hatta bazi zamanlar oluyor ki, ölümsüz olduğumdan emin oluyorum.
  • az önce aklıma gelen düşünce. ve şu an başlığın bi yerden zortladığını görüyorum. ? korkuyorum.
  • daha demin lolita'yı izlerken sol kolumu yataktan sarkıttım, sarkıtmamın ardından hissettiğim gerilme ile hafiften kafamı sola çevirerek koluma baktım. ve işte o an "vay be bir gün öleceğim amına koyim" düşüncesi kafama çark etti. acaba kaç yaşında öleceğim, nasıl öleceğim çok merak etmekteyim. umarım çok acı çekmem.
  • gebeliğimde bu yüzden çok ağlamıştım kesin doğumda öleceğim oğlum annesiz kalacak bıla bıla. şuan komik gelse de o zamanlar emindim. rüyalarımda bile ölüyordum.
  • hayata bazen anlam katan bazen de içindeki tüm anlamı emen tek olgudur. kişinin zihnini her gün ziyaret ederse eğer kişiyi ya uyuşukluktan çıkartarak sonraki gün için motive eder ya da tamamen çaresizliğe ve nihilizme iter.
  • birden gelen evlilik düşüncesi , askerlik düşüncesi ile yarışabilir nitelikte bir düşüncedir. kaygılardandır , geçicidir.
  • her gün mezarlığın yanından geçerken yaşadığım his.

toprak olacağım altı üstü. belki gövdemden bir ağaç büyür. işte tam o zaman ben, ben olurum.
  • zaman zaman gelen düşüncedir. ne kadar güzel bir hayat yaşarsam yaşayayım sonunda ölüp hiç olacağım hissidir. genellikle uzun geçen gecelerin ardından gelen bir hissiyat olsa da zaman zaman uçak yolculuklarında da ya şimdi uçak düşse ölsem ne yaparım şeklinde kendisini gösterir. işin içinden çıkamamak da cabası. maalesef ki buna bir çare yok hepimiz öleceğiz ve öldükten sonrası için de beni tatmin edici bir cevap yok. bu durumda yapabildiğim en iyi şey bu fikri kafamdan atmak oluyor.
  • nasıl olsa öleceğim diyip her şeyi salmaktır
hesabın var mı? giriş yap