aptal

  • 288
  • 3
  • 1
  • 0
  • geçen hafta

guild wars 2

süper grafikler, acayip detaylı bir dünya, mükemmel bir keşif/quest sistemine sahip olmasına rağmen şahsımı bir türlü sürükleyemeyen oyundur.

mesela haritayı keşfedip questleri yapmak gerçekten keyifli, bence geleceğin mmo'ları böyle olmalı. realtime event olayı filan harika ama oyun bir türlü sizi içine alamıyor, heyecan yaratamıyor. örnek vermek gerekirse wow'da bir ally-horde heyecanı vardır. önce oyuna güvenli bölgelerde başlarsın gittikçe daha korumasız olduğun, karşı tarafın kontrolünde olan bölgelere akarsın, düşmanın nefesini ensende hissedersin. bazen gank yersin, bazen bir town'da olay çıkar ally-horde birbirine girer. karşında iletişim kuramadığın, kırmızı renkli yapay zeka olmayan bir düşman vardır hep. gidemediğin bölgeler, giremediğin şehirler vardır. o ilkelliğin, yabancılığın bir heyacanı vardır. oyunun hikayesini filan sallamasan/bilmesen de horde-ally olayını bilirsin, yaşarsın. gw2'de sanki herkes kardeş, tek düşmanın ot böcek. oyunun başında tüm şehirleri turist gibi gezebiliyorsun filan. oyunda bilinmezlik, heyecan sıfır..

etrafımda bu oyuna başlayan herkes 40'ları göremeden sıkılıp bıraktı. ne zaman konuşsak oyunun ne kadar muhteşem olduğundan bahsediyoruz ama kimse oynamıyor. işte öyle garip bir oğlandır gw2..

devamını okuyayım »
16.10.2013 00:16