aslinda kasik yok

  • 338
  • 0
  • 0
  • 0
  • 5 yıl önce

kaza yapmak

öylesine akıp giden hayat içinde bir kırılma, bir nirengi noktası.

iş ve mesai yüzünden uzun zamandır servise binmiyorum. yine direksiyon başındayım. kafa dalgın. radyoda açık olan kanalda günlük gazete özetleri. malum seçim yaklaşıyor. o ona şunu demiş, bu buna piştt demiş haberleri işte...batı cephesinde yeni bir şey yok.

bir gün öncesinde eve iş götürüp, yorgunluktan uyuya kalma sonucunda hiç bir şey yapamamanın kızgınlığı var üzerimde. koskoca çantayı yine boşu boşuna taşımışım. gaza basıyorum. farkında değilim ama hızım galiba 70-80 civarı. ana yol bitiyor, bağlantı yoluna çıkıyorum. bağlantı yolu ile çıkacağım diğer ana yol arasında 90 derecelik boru dirseği gibi dönüşler var. dalgınlığım artıyor. hızım da...

yol sanki düz gibi geliyor artık. bir gece öncesinden yağan yağışla çamur deryasına dönmüş. ilk dönüşü hafif bir kayma ile atlatıyorum. bu bile benim için uyarıcı bir etki yapmıyor. zaten trafikte malumunuz ikinci bir uyarı da olmuyor. diğer dönüşe geldiğimde araba arkadan kaymaya başlıyor. trafik sağdan soldan hızla akıyor. araba hatchback. kıçını kontrol etmek mümkün değil. sağa sola savrulmaya başlıyorum. yaklaşık bir 50 metre mücadeleden sonra yandaki ve öndeki arabalara çarpmamak için direksiyonu refüje kırıyorum ağaçlar var belki çarparak arabayı durdurum diye. ama hesap tutmuyor bir palmiye ve bir trafik levhasını biçip karşı yola düşüyorum bir motorsikletliyi teğet geçerek. neyseki düştüğüm karşı yoldan o an için araba geçmiyor ve kaldırımları nispeten yüksek beni takla atmaktan kurtarıyor.

suratıma patlayan cam, içe göçen bir kapı, patlayan lastiklerle yarasız beresiz atlatıyorum kazayı. ikindi namazını müteakip kelimeleri ile başlayan cümlenin öznesi olmaktan şimdilik kurtuluyorum.

yaptıkları kaza sonucunda hayatını değiştiren insanlar var bildiğim. bilmiyorum o insanlardan biri mi olurum yoksa tekrar akışına mı bırakırım kendimi.

yazımı yine artılar ve eksiler minvalinde bitireyim. ( bak bu huyumu kaza bile değiştiremedi )

çıkardıklarım

- dalgınlık, hız ve uygun olmayan yol şartları malesef nescafe 3'ü bir arada elementleri değillermiş.
- eğer altınızdaki araba hatchback ise haddini bilerek kullanmak gerekiyormuş.
- size tutanak yazmaya gelen trafik polisinin ilk sorusu " öğrenci misin?" miş.
- çocukluğunuzda bol bol balon şişirdi iseniz, alkol testi için uzatılan cihaza verimli bir şekilde üflermişsiniz. ( ben beceremedim ilk seferinde )

çıkaramadıklarım ( bu tek madde oluyor )

- kaza anında o kadar çok araba ile boğuştum ki şu gözler önünden geçen film şeridini göremedim.

devamını okuyayım »
22.04.2011 17:07