axxileas

  • hippi (406)
  • 696
  • 11
  • 2
  • 0
  • evvelsi gün

orospu çocuğu patron

şimdi anlatacağım orospu evladı yurtdışında karşıma çıkmıştır. şunu belirtmek isterim ki orospu çocuğu her yerde orospu çocuğudur, mevkisi, etnikimliği veya sıfatı ne olursa olsun bu gerçeği hiçbir şey değiştiremiyor ne yazık ki...

bundan 1 yıl kadar önce yurtdışında okuduğumdan boş durmayayım 3-5 bir şeyler çıkarayım diye sokaklarda anketör tipinde reklam dağıtıyordum. günde 4 saat 12€ yorulmadan haftada 72€, ayda ise 288€ falan gün fazlasına göre 300€ ile kiramı çıkartıyor kalan boş saatlerde özel ders veriyordum.

lanetli bir günde bu orosğu çocuğu beni gördü, günde 25€ vereyim haftada 3 gün (1'i 30€) 80€ diyince oh dedim daha çok boş zamanım kalacak, daha çok ders verebileceğim diyerek kabul ettim tabi. sözde 6 saatlik işi kimi zamanlar 8 saat oluyordu ama işten çıktığımda ecdadım sikiliyordu. yani çalıştığım gün tamamiyle iptal gibiydi. ama en azından diğer günlerde belimi doğrultup harcayacağımı çıkartıyordum. işin daha da bok yanı bu ipne bana sadece x işini yapacaksın demişti girerken ama zamanla x-y-z hatta bütün alfabeyi tek başıma yapar oldum. hem kültürlü, hem amele istiyordu resmen.

iş tahmin ettiğiniz gibi sigortasız, kaçaktı. açıkcası sigorta olursa iyi sonuçta dövizle askerlik şansı çıkartabilirdi ama çok da umrumda değildi. sonuçta 5.5 aylık askerlik de çok gözümde büyümemekte. ecdadımın sikildiği günlerin ardından ben saf saf 'oh be artık biraz rahat edeceğim, en azından bir sigara molası yapabilecek kadar zamanım olacak işte' derken baktım ki bana işin az olduğu günlerde bugün gelme, yarın gelme diye diye yarım ay evde oturttu. e tabi günküj yevmiyeye göre çalıştığım için de param inanılmaz azaldı. yani adam beni resmen sikilecek eşek modunda istiyordu. bunu zamanla anlamama rağmen kısa vadede daha uygun saatli bir şey bulamam diye kendimi zorlamadım. neyse yaz geldi. bu orospunun evladı bana 3 ay işe gelmememi söyledi. üstelik bunu sadece 1 hafta önceden söyledi. sanki o zor günlerin ceremesini ben çekmemişim gibi rahat günlerin sefasını da süremedim. tabi yaz olduğundan tahmin edebileceğiniz gibi özel derslerimde tükenmişti. önceden bundan bahsetmediği için de en ufak bir birikimim kalmamıştı. 5 parasız kalacaktım bütün yaz. bunu söylediğimde bana 'önceden söyleseydin bir şeyler ayarlardım gibi saçma bir savunmada bulundu'. sanki kendi çok önceden haber vermiş gibi... 'ama sana yazdan sonra her gün 30€ vereceğim' diye de buyurdu.

neyse insan her yerde insan sonuçta, bu halimi gören, her gün eşek gibi çalıştığıma şahit olan aynı mahaldeki farklı bir patron 'gel benimle çalış' teklifinde bulundu. aynı işi o kadar rahat şartlarda yapıyordum ki adete hiç yorulmuyordum. yediğim içtiğimin sayısı belli değildi. her gün çalıştığım için de diğer ibneden kazandığım bereketsiz paradan daha fazlasını hayatıma sövmeden kazanır olmuştum. tabi kaderimi sikeyim sevdiğim işlerde hayatım boyunca çok tutunamadım, tutunamadım derken çabuk bittiler, hep geçicilerdi.

neyse güzel günler çabuk geçti diğer patronla anlaşmamız geçici olduğundan bu ibneye geri dönmek zorunda kaldım. geri döndüğüm hafta 3 günün 2'sinde fazla iş yok diyerek gelmememi söyledi yine! illa her gittiğimde sikileceğim ya. neyse 3. gün gittiğimde bir baktım iş sonu bana 25€ verdi. dedim bu ne 30 demiştin, dedi ekim'den itibaren demiştik. 'nah öyle demiştik' diyecektim suratına ama hadi dedim az kaldı, biraz daha sabır. sonuç olarak geçen hafta beni yanına çağırdı, dedi 'seni sigortalatmamı ister misin?'

oha dedim bu insan mı oldu. tabi ki isterim neden olmasın diye cevapladım. konuşmanın devamında bana sigorta oranları kem küm 2500 tane şey saydı ve sonunda 'korkma senden kesmeyeceğim' buyurdu. eyvallah dedim ama içimde hep şüphe. biliyorum çünkü herif ibne, sikmeyeceği eşeğe yem vermez.

gittim çalışma izni, noter onayları, koşuşturmalarım derken geldim son onay işine buna gittim 'ya dedim kesmeyeceksin de benim 30€ olacaktı'. bana baktı şöyle. (evet eşeğin amına su kaçırıyorum değil mi?) yok yok sigortalı olana kadar alacaksın 30'u bana dedi. ee dedim sigorta olunca kaç alacağım? bana brüt mrüt bir sürü saydı yine, ya dedim bırak brütü, neti söyle. hesap kitap 17€...

şimdi sen bu ipneyi siker misin sabaha mı saklarsın. 'ayda 200€'la kira bile ödenmez nabıyon aq sen' tepkisi verdim. bir de benden kesmeyeceği için teşekkür ediyordum buna. ona göre kesmemek bu! yani benim maaşımla bana sigorta yapacakmış. dedim götüne sok, istemez. ben bu paraya çalışmam, reklam dağıtmak ki bu ülkenin en kötü işi; onunla daha iyi kazanıyordum hem de yorulmaksızın. bana 'risk alamam ben, cezası ne kadar bilmem ne' falan ötmeye başladı. ulan sanki hep bunu düşündü de, 1 sene boyunca kaçak çalıştırmadı da... işte 2 kontrol olmuş çevrede bunun götü 3.5 atmış.

sonuç olarak söylediği rakamların hiçbiri inandırıcı değil, normalde 3-4€ civarı kesilmesi gerekirken olmuş o fark 13€. amacı o 30€'yu bana vermemek. ama biliyorum muhtacız ya, lazım ya para, aileden para istemeyecek kadar gurur yapıyorum ya. kendine muhtaç görmekte bu puşt beni. oysa bilmiyor ki bana herkesin söylediklerini, benden önce kimsenin 2 aydan fazla dayanamadığını onun işine. artistliğini yapmaya devam ediyor. sonuç olarak geldiğimiz nokta geçen gün birini getirdi yanında buna işi öğret falan 'ona da eyvallah dedim' tipinden belli 1 ay dayanamayacak, çünkü herif gurbet değil, farklı seçenekleri var. dedim bundan sonra gelmiyorum ben gün bittiğinde. 'yok dedi ben gelme diyene kadar geleceksin'. oha amına koyim, herifteki medeni cesarete bak. biliyor çünkü başlangıç evresinde yardım etmezsem eleman ertesi gün gelmez. elemana da benden daha çok para veriyor bu arada! sonuç olarak yarın gitmeyeceğim bu ibneye isterse batsın sikimde değil. artık patron-işçi ilişkisinin geride kaldığını öğrenir belki.

(bkz: çok doluyum be sözlük)

edit: çok daha iyi şartlarda çok daha yüksek maaşla farklı bir iş bulunmuştur.

devamını okuyayım »
30.09.2013 17:26